Podróże to nie tylko wypoczynek, ale również poznawanie i zachwyt. Odkrywanie tego, co nieznane, co nowe, i co inne, niż dotychczasowe doświadczenia. To także kontakt z ludźmi, konfrontacja kulturowa, lekcje wzajemnego zrozumienia i tolerancji, to również możliwość sprawdzenia siebie w nowym środowisku i okolicznościach. Znajdując się w nowych miejscach, mamy często możliwość obcowania z dorobkiem i dziedzictwem kulturowym poprzednich pokoleń. Stwarza to doskonałą okazję do poznawania historii danego miejsca, a także podziwiania geniuszu i pracy tych, którzy poświęcali być może i całe życie, by tworzyć dzieła, które dziś mogą nas oczarowywać i uczyć.

W chwili obecnej, gdy niestety musimy zostać w domach, zapraszamy do wspólnych wirtualnych podróży w miejsca mniej i bardziej znane.

O autorce:
Ola Baranowska – kocha podróże. Z wypraw w różne zakątki świata przywozi pamiątki, wrażenia i mnóstwo zdjęć. Pierwszy raz zaprezentowała swoje fotografie podczas wystawy plenerowej „Bo tam jest wolność i moja przestrzeń” w 2018 roku, natomiast w roku 2020 można było zobaczyć cykl będący wynikiem podróży do miejsc dziedzictwa UNESCO. Ola prowadzi blog podróżniczy https://tammojaprzestrzen.pl/ Hobby fotograficzno-podróżnicze łączy z byciem mamą obecnie już studenta.

A my z dumą dodamy, że od wielu lat zawodowo związana jest ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, gdzie zajmuje się ogarnianiem życia działu organizacyjnego.

Spacer 10. Wileńska Rossa – tam, gdzie spoczywa Matka i serce Syna