Jubilat

Jubilat2019-08-13T07:52:21+02:00
Strona WWW
Zespół Pieśni i Tańca “JUBILAT” został założony w 1975 roku w Świdnicy.
Pomimo tego, że zespół pochodzi z Dolnego Śląska stawia sobie jako główne zadanie kultywowanie folklorystycznej tradycji wszystkich regionów z całej Polski. Przez promocję bogatych zasobów polskiej tradycji ludowej, zespół stara się ocalić od zapomnienia jej imponujące dziedzictwo.

Nieustannie uczestniczy w licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Prezentował się niezliczoną liczbę razy na festiwalach oraz trasach koncertowych.

Został wyróżniony wieloma dyplomami oraz gratulacjami od Ministerstwa Kultury i Sztuki, zarówno władz regionalnych i samorządów miejskich jak i oświaty. Puchar Marszałka Sejmiku Dolnośląskiego w 2009 r w Konfrontacjach Zespołów Pieśni i Tańca Regionu Dolnośląskiego. Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w 2015
Doroczną Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznany Zespołowi Pieśni i Tańca „Jubilat” w Świdnicy przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyjątkową działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, kulturalnej, ochronie kultury i dziedzictwa narodowego w 2015 roku.
“Jubilat” podbił serca publiczność nie tylko w Polsce. Gościł w krajach sąsiedzkich w Niemczech oraz w Czechach ale także we Włoszech, w Austrii, Korei,Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, Litwie, Macedonii, Portugalii, Danii, Sardynii, Grecji,Belgii,Holandii,Indiach, Słowacji,Francji,Węgrzech , Cyprze.oraz w Chinach .Występy zespołu zawsze spotykają się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności.
Zajęcia prowadzą:
Lubomir Szmid – kierownik artystyczny, choreograf zespołu
Anna Trzeciak – choreograf
Zajęcia odbywają się w środy i piątki o godzinie 17:00 w Klubie Bolko.

Przy głównym zespole działa także sekcja „Mały Jubilat”. Podzielona jest ona na grupy: młodszą i starszą. To w niej pierwsze taneczne kroki stawia wielu przyszłych utalentowanych tancerzy, którzy następnie zasilają zespół główny.

W Małym Jubilacie dzieci i młodzież uczą się miłości do tańca, kroków tanecznych, wrażliwości muzycznej. Mają okazje poznać nowe atrakcyjne formy ruchu z kat.Show Dance, a także przede wszystkim kulturę swoich przodków.
Zajęcia odbywają się w środy i piątki o godzinie 16:00 w Klubie Bolko.

Zapisy i zapytania należy kierować pod numer telefonu 74 851 56 55 oraz mailowo na adres lubomir@o2.pl lub bkuzma@sok.com.pl.

Filmy

Zdjęcia