Aktualności

Strona główna/Aktualności
Aktualności2019-09-18T14:09:58+02:00
1212, 2019

Ruszają Świdnickie Recenzje Muzyczne czyli spotkania, warsztaty i konkurs

Już w ten weekend rozpoczyna się gorący tydzień dla świdnickich fanów muzyki. Na start niedzielne spotkanie z wokalistką Mikromusic i członkami Decapitated oraz Pokahontaz a następnie 2 dni warsztatów dziennikarskich z Arturem Rawiczem. Zwieńczeniem będzie zakończenie naboru tekstów do konkursu recenzji, w którym pula nagród wynosi 1000 zł!

1112, 2019

Zapytanie ofertowe – obsługa prawna

Przedmiotem zlecenia jest świadczenie usług w zakresie obsługi prawnej na rzecz Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zakres usług obejmuje m.in:

  • udzielanie porad i konsultacji prawnych,
  • sporządzanie opinii prawnych na życzenie Zleceniodawcy w zakresie zlecenia
  • doradztwo bieżące w zakresie zawieranych […]
512, 2019

Świdniccy muzycy na półmetku nagrań – wkrótce koncerty

Zespół Toxide zakończył tegoroczne nagrania świdnickich muzyków w ramach projektu “setka w teatrze”. Do tej pory aż 12 zespołów pojawiło się na deskach sali teatralnej ŚOK, prezentując m.in. blues, funk, rock i metal.

1911, 2019

XXVIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych — zgłoszenia

XXVIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

 

PLANOWANY TERMIN: 8-10 13-14.01.2020 (część konkursowa), 17.01.2020 (zakończenie)

Zasady uczestnictwa :

1. W Przeglądzie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno zespoły, jak i indywidualni uczestnicy (dzieci, młodzież, dorośli) prezentując […]

411, 2019

Przesłuchania Studia Piosenki „Metro” w Świdnicy

Studio Piosenki „Metro” zawitało do Świdnicy. Zapraszamy wszystkich wokalistów: dzieci, młodzież i dorosłych na przesłuchania.

Nie wymagamy doświadczenia scenicznego. Wyłonione talenty zaprosimy do dalszej współpracy w ramach zajęć wokalnych w Studiu Piosenki „Metro”.

Nie zastanawiaj się. Przyjdź i rozpocznij z nami muzyczną […]

3110, 2019

Muzyczne Zaduszki w Klubie Bolko

Koncerty, prezentacje i jam session odbędą się w sobotę 2 listopada w Klubie Bolko. Do Świdnicy powraca tradycyjne wydarzenie, podczas którego muzycy i fani będą wspominać nieżyjących artystów.

1810, 2019

Ostatnie bilety na folk-ambientowy koncert Berkanan

W sobotę w Klubie Bolko ŚOK wystąpi premierowo świdnicki duet Berkanan. Ich muzyka to nietypowe połączenie instrumentów etnicznych i elektroniki, którego przedsmak usłyszeliśmy na 2 dostępnych singlach.

1510, 2019

Konkurs Główny 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM

Szanowni Państwo,

dziesięć – dokładnie tyle tytułów znalazło się w Konkursie Głównym 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. To kolejne pozycje programowe, które ujawniają organizatorzy.

Konkurs Główny, czyli przegląd najciekawszych pełnometrażowych fabuł sezonu, towarzyszy Festiwalowi SPEKTRUM już […]

1110, 2019

Najwolniejszy koncert metalowy w Świdnicy!

Ostatni koncert w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych 2019 będzie pokazem metalu ekstremalnego, ale nie pod względem szybkości lecz zwalniania. Zanim jednak 71Tonman pojawi się w Klubie Bolko na scenie, nieco bardziej melodyjnie zagra świebodzicki DeadAgain.

410, 2019

Trwają zapisy na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Od środy 2 października trwają zapisy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2019! Jarmark odbywał się  będzie w terminie 13 – 22 grudnia. Do dyspozycji wystawców oddajemy 40 stanowisk w drewnianych domkach wystawienniczych, które staną w świdnickim Rynku.

Wszystkich […]

2709, 2019

Metalowy piątek w Klubie Bolko

Teledyski polskich i zagranicznych zespołów grających metal będą głównym elementem piątkowego wieczoru w świdnickim Klubie Bolko.

Wydarzenie skierowane do fanów muzyki ekstremalnej oferuje alternatywę na spędzenie wolnego, weekendowego wieczoru. Spektrum gatunków muzycznych prezentowanych w świdnickich lokalach jest bardzo wąskie w porównaniu […]

2709, 2019

Nowa identyfikacja wizualna Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM

Mamy przyjemność zaprezentować nową, odświeżoną identyfikację wizualną Świdnickiego Festiwalu Filmowego „Spektrum”.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie esencją wszystkiego, co najlepsze w SPEKTRUM i Okiem Młodych. Fuzja tych dwóch imprez stała się dla nas punktem wyjścia w pracy nad nową, świeżą odsłoną 5. […]

1909, 2019

Elektronika i hip-hop czyli Meek, Oh Why? i CNVRS w sobotę w Klubie Bolko

Meek, Oh Why? to kolejny artysta, który odwiedzi Klub Bolko dzięki projektowi Świdnickie Recenzje Muzyczne. Przed nim na scenie zaprezentuje się młody, świdnicki artysta o pseudonimie CNVRS. Ten koncert to pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki elektronicznej i hip-hopu, który wymyka się stereotypom.

1809, 2019

Protokół z obrad Jury 28. Fotomaratonu Świdnickiego

Jury w składzie:

Jacek Boczar – artysta fotograf
Andrzej Protasiuk – artysta fotograf /Es. FIAP/
Piotr Tomczyk – artysta fotograf /ZPAF/ , PWSzF,TviT w Łodzi

Po wnikliwej analizie i oglądzie Jury jest pełne uznania dla uczestników konkursu za zaangażowanie i spostrzegawczość fotograficzną.  Biorąc pod […]

1809, 2019

KULTURALNIE ZAKRĘCENI powracają!

KULTURALNIE ZAKRĘCENI powracają!
Radośni, w odświeżonej formule – od lat 15 do nieskończoności 🙂
Jak zwykle czekają atrakcyjne nagrody – w tej edycji to zasługa przyjaciół: Hotelu i Restauracji FADO oraz firm: ZUP BADURA i SONEL.
Współorganizatorami są: Świdnicki Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka […]

1309, 2019

Czas na teatr

Na „Czas na teatr” składa się wiele wydarzeń o różnym charakterze, są to spektakle, performance, salony poezji, spotkania z aktorami, warsztaty, lekcje, spacery tematyczne po ważnych kulturowo miejscach Świdnicy.
Priorytetem „Czasu na teatr” jest działalność edukacyjna, wychowanie kolejnych pokoleń […]