Witryna Projektu

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy w ramach, którego prezentujemy 6 sekcji konkursowych zarówno kina pełno jak i krótkometrażowego. Poszukujemy nowych talentów i narracji filmowych, nie zapominając przy tym o wartościach, które od zawsze były dla nas bliskie: lokalność, relacje międzyludzkie oraz zrównoważone podejście do produkcji wydarzeń kulturalnych.

SPEKTRUM od początku swojego istnienia jest wydarzeniem wspólnotowym, przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino. Film w Świdnicy jest pretekstem do wspólnego odczuwania i dzielenia się emocjami, jest zapalnikiem, który powoduje, że widzowie, co roku, szczelnie zapełniają sale kinowe, stają się wspólnotą, płaczą i śmieją się razem, nie zgadzają się razem, dyskutują – są razem.

Nic nie zastąpi ciemnej sali kinowej, dużego ekranu i obecności 200 innych osób, które w tym samym momencie wybuchają śmiechem, albo zasłaniają oczy. Energia, która się wtedy wytwarza jest właśnie magią kina. Nie ma takiego serialu czy filmu na platformach, nie ma takiego projektora czy telewizora, który zastąpi nam spotkania i odczuwania z innym człowiekiem.