TRUSKAWKA 2017
Świdnica | Klub Bolko | 25 lutego 2017

RELACJE WIDEO:INNE RELACJE:
Swidnica24.pl: Zwycięzca Truskawki 2017 wybrany [FOTO]
WS-24.pl: Rohele zwycięzcą Truskawki [FOTO]
Region Fakty: Znamy zwycięzcę Truskawki! [FOTO]
Łukasz Jaromi [FOTO]
Wojciech Skiślewicz [FOTO]
Mariusz Ordyniec [WIDEO]

NAGRODA PUBLICZNOŚCI: 1000 zł
W tym roku nie prowadzimy otwartego naboru do konkursu. Zaprosiliśmy do udziału wyłącznie świdnickie zespoły, bo z naszego doświadczenia wynika, że właśnie przy takich najchętniej się bawicie. Dodatkowo oddajemy w Wasze ręce wybór zwycięzcy! Nie będzie jury – będziecie Wy, droga publiczności 🙂

gość: Exorcizphobia (thrash – Trutnov, CZ)
konkurs: Chubby (rock/blues)
konkurs: Iluminator (funk/rock)
konkurs: Plethora (metal)
konkurs: ROHELE (grunge/garage/rock) ZWYCIĘZCY

O ZESPOŁACH

gość: Exorcizphobia (thrash metal – Trutnov, CZ) / facebook / youtube
Założona w 2005 roku w Trutnovie (Czechy) czteroosobowa grupa grająca thrash / crossover. Zagrali ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (Czechy, Polska, Słowacja, Włochy). Dzielili scenę z takimi zespołami jak Exodus, Voivod, D.R.I., M.O.D., Wehrmacht, Poison Idea i wieloma innymi. Obecnie pracują nad kolejną płytą długogrającą, której wydanie planowane jest na lipiec 2017 r. Skład: Tomas Skorepa (gitara, wokal), Ondra Sima (gitara),  Jan Erben (bas), Filip Kudrna (perkusja). Dyskografia: Remains of Early Years (live -2008), Disease Inside (EP – 2009), Something Is Wrong (LP – 2012), Lahar/Exorcizphobia (Split – 2013), Exorcizphobia/Catastrofy/Kaar (Split – 2016). (info zespół)

konkurs: Chubby (rock/blues) / facebook / youtube
Trzech muzycznych wariatów o tych samych inspiracjach czyli klasyczne rockowe trio z bluesowo funkowym wykończeniem.  Skład: Piotr Kozub (gitara, wokal) – nie ma drugiego takiego nawet w centrum Wrocławia; Bartek Bednarz (bas) – utalentowany, wielokrotnie nagradzany; Mateusz Chochołek (perkusja) – ma fajne bębny… (info zespół)

 

konkurs: Iluminator (funk/rock) / facebook / youtube
Czterech różnych gości, cztery różne charaktery, cztery różne pomysły na muzykę, cztery różne style muzyczne, cztery inne historie, a to wszystko zmiksowane, poklejone i wydane w czystej postaci- jednym słowem Iluminator! Funky, funk, rock and hip-hop, a na tym i tak nie poprzestaniemy. Zatrudnieni na etacie w zespole: ILUMImati (wokal), ILUMIłuki (gitara i przester z fimu Ghostbusters), IlUMIdany (bas i obsługa grzejnika na sali prób), ILUMIpudi (drums i wsparcie ciepłych posiłków podczas nagrań). (info zespół)

konkurs: Plethora (metal) / facebook / youtube
Zespół powstał w 2013 roku. Powołaniu grupy przyświecało stworzenie nowej jakości w muzyce metalowej – połączenia energii, kunsztu muzycznego i melodyjności. Plethora to bogactwo dźwięków i olbrzymia dawka energii. Plethorę buduje mocny skład doświadczonych muzyków – silnych osobowości, dla których muzyka nie może być i nie jest kompromisem lub drogą na skróty. Podejście to wyraża się w nowoczesnych, szybkich kompozycjach, rozbudowanych partiach instrumentalnych i niepowtarzalnym wokalu. Świat muzyczny potrzebuje świeżości i właśnie to mamy do zaoferowania. Plethora. Tworzymy coś nowego. Przyłącz się. Skład: Adka Niksińska (wokal), Krystian Przybylski (gitara), Damian Mikulski (gitara), Sebastian Szarapow (bas), Mateusz Gawron (perkusja) (info zespół)

konkurs: Rohele (grunge/garage/rock) / facebook / youtube
Grupa młodych i niezależnych muzyków ze Świdnicy, grających grunge i rock inspirowany latami 80′ i 90′. Poprzez muzykę starają się wyrzucić to co leży im na wątrobie. W swoich tekstach chcą uzmysłowić jak łatwo zgubić się w dzisiejszym świecie. Zespół wciąż stara się rozwijać i iść do przodu. Skład: Aleksander Koprowski (gitara/wokal), Janek Mikuła (perkusja), Szymon Gałecki (gitara), Mateusz Zakrzewski (bas). (info zespół)

 

POSŁUCHAJ wszystkich wykonawców na naszej playliście: