Poznaj księcia Bolka

Powrót
Projekty

„Poznaj księcia Bolka”

Projekt o takim tytule zorganizuje w najbliższym czasie Świdnicki Ośrodek Kultury. W 2018 r. przypada 650 rocznica śmierci księcia Bolka II Małego – ważnej postaci w historii Świdnicy. Był ostatnim niezależnym władcą Śląska, wnukiem króla Władysława Łokietka, fundatorem katedry świdnickiej. Czy zachowały się w mieście jakieś historyczne ślady związane z tą postacią, jaka była Świdnica w czasach Bolka II i co wspólnego ze średniowiecznym księciem ma Klub Bolko – postaramy się przybliżyć w działaniach projektowych.

Projekt potrwa od maja do sierpnia. Odbędą się dwa spacery tematyczne: „Śladami księcia Bolka po Świdnicy”, „Śladami księcia Bolka po katedrze”, gra miejska „Bolko Trip”, inscenizacja teatralna, koncert muzyki dawnej. Pojawi się także wystawa plenerowa o księstwie świdnicko-jaworskim i zostanie wydany folder. Udział we wszystkich wydarzeniach pod hasłem „Poznaj księcia Bolka” jest bezpłatny, na niektóre jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie,
szczegóły na plakatach,
stronie www.sok.com.pl i fanpage’u www.facebook.com/SwidnickiOsrodekKultury/

Poznaj księcia Bolka – zdjęcia 


 

Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury

Partnerzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miejski w Świdnicy, Parafia Katedralna św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, Wydział Duszpasterski Diecezji Świdnickiej

Patronat Medialny: Tv Teletop Sudety, Moja Świdnica, Doba.pl, Dokis.pl, Gość Świdnicki


Projekt „Poznaj księcia Bolka” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Wszystkie materiały dotyczące projektu „Poznaj księcia Bolka” są udostępniane na licencji CC BY-SA

Projekt
„Poznaj księcia Bolka”
dofinansowano ze środków
Muzeum Historii Polski
w Warszawie
w ramach Programu
„Patriotyzm Jutra”

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!