„Bolko Trip” to miejska gra rodzinna skierowana do drużyn składających się z maksymalnie czterech osób. Drużyny mają do przebycia drogę ulicami starego miasta i jego bliskich okolic. Po drodze czeka ich wiele zadań do wykonania. Aby im podołać Uczestnicy muszą wykazać się znajomością historii miasta i losów Księcia Bolka II Świdnickiego oraz wiedzą na temat zabytków, a także dziedzictwa kulturowego regionu.Każda Drużyna, która zgłosi się do gry i pojawia się w wyznaczonym miejscu, otrzyma „wyprawkę”:

– skoroszyt z „kartą pracy”
– potrzebne materiały do wykonywania zadań.

Drużyny mogą udać się w dowolny punkt miasta z listy zadań.
Maksymalny czas gry to 3 godz. Każda z drużyn musi powrócić na miejsce startu (niezależnie od ilości rozwiązanych zadań). Drużyny zostaną ocenione jeśli wykonają co najmniej jedno zadanie (im więcej wykonanych zadań, tym więcej punktów) oraz powrócą na miejsce zbiórki. Drużyny muszą oddać swoje „karty pracy”, na których będzie wpisywana godzina zakończenia gry.
Wygrywa drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów z „karty pracy” oraz ukończy Grę w najkrótszym czasie. Na uczestników zabawy czekają nagrody.

Gra została przygotowana w ramach projektu „Poznaj Księcia Bolka” zorganizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury w rok przypadający na 650 rocznicę śmierci księcia Bolka II Małego – ważnej postaci w historii Świdnicy.

 
Pliki pdf do pobrania:
 
regulamin Bolko Trip
zgoda Bolko Trip
Karta zgłoszenia
Zadania
Karta odpowiedzi – uczestnicy
Karta odpowiedzi – punktacja