Witryna Projektu

Projekt „Alchemia teatralna” to pomysł na aktywizację i inspirację zachowań twórczych przedstawicieli różnych grup wiekowych oraz stworzenie możliwości do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez poszerzenie oferty artystycznej edukacji pozaszkolnej oraz realizację działań edukacyjnych służących idei kontynuacji wartości tworzących poczucie tożsamości kulturowej poprzez rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności.

W 2010 roku po raz pierwszy „otworzyliśmy okno międzypokoleniowe” zapraszając do projektu „Alchemia teatralna” młodzież i dorosłych, nasze działania spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem i wręcz magnetycznie zadziałały na odbiorców, zarówno tych bezpośrednich jak i pośrednich, tworząc platformę do realizacji pasji i zainteresowań a nawet szukania przyjaźni i wspólnoty w sztuce.

Z oferty różnorodnych propozycji ujętych w Alchemii teatralnej  w 2010 r. skorzystało ponad 3500 osób, co dowodzi, że magnetyczna siła teatralna zadziałała na odbiorców.

Lista działań i przedsięwzięć wpisanych w ramy „Alchemii Teatralnej” jest imponująca i różnorodna, bo okazuje się, że to zaklęcie użyte w nazwie projektu działa, ma swą moc i czar. Alchemia tak pojęta przyciąga w czarodziejski  sposób wielu ludzi, łączy ich przez miłość do teatru, uczy kreatywności, otwartości, pokonuje zbędne granice, bo w dążeniu do SZTUKI wszyscy jesteśmy partnerami i przyjaciółmi.

Filmy

Sponsorzy i Partnerzy

logo MKDNiS

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.