PEGAZIK – podsumowanie eliminacji powiatowych

Świdnicki Ośrodek Kultury informuje, że był organizatorem eliminacji powiatowych XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
– 24 marca br. kat. „młodsi” – klasy IV-VI szkół podstawowych,
– 25 marca br. kat. „starsi” – gimnazja.
W kategorii „młodsi” uczestniczyło 22 recytatorów ze szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego. Jury po prezentacjach z zadowoleniem stwierdziło wysoki, wyrównany poziom prezentacji, szerokie poszukiwania repertuarowe, dużą kulturę słowa, ciekawe interpretacje i kreacje aktorskie. Jury podziękowało stosownymi dyplomami opiekunom artystycznym, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie promują literaturę wśród dzieci i młodzieży, popularyzują szeroko rozumianą kulturę słowa i uwrażliwiają na piękno poezji.
Jury w składzie Małgorzata Braniecka, Wioletta Ziobrowska i Joanna Chojnowska wyróżniło 6 wykonawców. Nagrodziło i tym samym awansowało do finału wojewódzkiego 3 wykonawców:
1. Jagodę Kurzawę, Szkoła Podstawowa nr 105
2. Kacpra Sowę, Szkoła Podstawowa nr 8
3. Kacpra Wilgusa, Katolicka Szkoła Podstawowa w Wirach

W kategorii „starsi” uczestniczyło 18 recytatorów z gimnazjów powiatu świdnickiego. Poziom recytacji również był wyrównany. Jury z zadowoleniem stwierdziło szerokie poszukiwania repertuarowe, dużą kulturę słowa, ciekawe interpretacje. Jury w składzie Małgorzata Braniecka, Wioletta Ziobrowska i Kinga Zych wyróżniło 5 wykonawców oraz nagrodziło i tym samym awansowało do finału wojewódzkiego 3 wykonawców:
1. Wiktorię Figurę, Publiczne Gimnazjum w Marcinowicach
2. Zuzannę Czermak, Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
3. Julię Wabik, Gimnazjum w Pszennie

Finał Wojewódzki odbędzie się w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, pl. Władysława Jagiełły 1, Kłodzko:
28 kwietnia – kategoria młodsi
29 kwietnia – kategoria starsi

Organizator zastrzega możliwość zmiany terminów finału.