Do 14 marca można zgłaszać zespoły do tegorocznej edycji przeglądu Truskawka. Oprócz wcześniejszego naboru Świdnicki Ośrodek Kultury wprowadza też inne zmiany. Przed uczestnikami i widzami między innymi koncertowe eliminacje.

Truskawka to najstarszy przegląd zespołów muzycznych na Dolnym Śląsku, organizowany obecnie przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Zwycięzca przeglądu zostanie wyłoniony podczas eliminacji koncertowych w Klubie Bolko oraz podczas koncertu finałowego 19 lipca w Parku Centralnym. Na zwycięski zespół czeka nagroda w wysokości 2000 złotych!

W tym roku organizatorzy wprowadzają kilka nowości. Jedną z nich są eliminacje pod nazwą Truskawka: Muzyczny Koktajl (29 marca, 12 kwietnia, 26 kwietnia), czyli koncerty nawiązujące nazwą do dawnych edycji przeglądu, jeszcze z lat 80-tych. Dzięki nim o doborze finalistów zadecydują faktyczne umiejętności zespołów ocenione przez jury a nie ilość sms’ów. Muzyczne Koktajle są skierowane do zespołów z terenu powiatu świdnickiego. Zespoły spoza niego również mogą się zgłaszać do tegorocznej Truskawki, jednak ich ewentualny udział w finale odbędzie się wyłącznie na podstawie decyzji organizatora, który ma prawo przyznać tzw. „dziką kartę”.

Podobnie jak w zeszłym roku planowane są także warsztaty Truskawka: od widza do organizatora. Informacje na ich temat pojawią się w późniejszym terminie.

Szczegółowe informacje oraz m.in. regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.sok.com.pl/truskawka/

Tak prezentował się podczas zeszłorocznego finału zwycięzca, zespół Trichomes: