KĘKĘ

 [hip-hop]
facebook | youtube | www | instagram

support

Produkt74

facebook

Zapraszamy na koncert KęKę w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych – projektu, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy ŚOK! Propozycje wykonawców przyjmujemy w formie autorskich recenzji płyt – już teraz czekamy na Wasze zgłoszenia najlepszych albumów 2017 roku! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w Świdnicy wystąpili do tej pory: Dawid Kwiatkowski, Janusz Radek, Luxtorpeda, Kat & Roman Kostrzewski i Kortez.

KęKę pojawi się u nas dzięki zgłoszonej przez Kacpra Kurzydło recenzji albumu „Trzecie Rzeczy” (do przeczytania poniżej). Zapraszamy wszystkich na koncert oraz do zapoznania się z regulaminem i przesyłania własnych recenzji do kolejnej edycji projektu!

“Trzecie rzeczy”, trzecia legalna płyta KęKę. Muzyk wypuścił materiał, który jest tak uniwersalny, że trafi do każdego.

KęKę – Piotr Siara – jest czołowym polskim raperem. Pochodzi z Radomia, do którego nawiązuje w swoich tekstach. Ma za sobą jedną złotą i dwie  platynowe płyty. Więcej o ostatniej napiszę poniżej.

Premiera “Trzecich Rzeczy” miała miejsce 16 września 2016, a już po tygodniu album osiągnął miano platynowej płyty. Kawałek “Nic już nie muszę”, do którego bit stworzył 16 latek (!) – KubiProducent – osiągnął osiem milionów wyświetleń na YouTube, co czyni go trzecim najpopularniejszym utworem z tej płyty (po “Presji” i “Smutku”).

KęKę często w swoich kawałkach porusza tematykę motywacji i to niekoniecznie w sporcie, lecz na wszystkich płaszczyznach życia. Mówi, by się nie poddawać i zawsze wierzyć, bo wszystko jest osiągalne. Posłużę się cytatem: „I choć to nie miało prawa się udać, nikt nie stawiał na mnie grosza, a co gorsza nie wierzyłem sam w cuda, wierzę teraz!”. W rapie najważniejszy jest przekaz i dzięki różnorodności materiału, na krążku każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście “Trzecie Rzeczy” bardzo poruszają, ponieważ pokazują w dużej części moje życie, przez co bardzo łatwo jest mi zrozumieć przekaz i nauczyć się stawiać czoła codziennym „rzeczom”.

Autor recenzji: Kacper Kurzydło

Produkt74 to połączenie czwórki przyjaciół działających od początku 2000 roku w wałbrzyskiej kulturze hip-hopowej.
Kłyżu – reprezentant BK Fonem zasłynął z projektem Kłyżu&Metody promowanym przez maxflolab – rekruci hiphopu.
Metody to producent muzyczny tworzący muzykę do albumu Kłyżu&Metody oraz do wcześniejszych projektów grupy BK Fonem z którą Kłyżu&Metody związani są od zawsze.
Bartas – członek squadu BDB z solowym albumem na koncie.
Rad74Nice – Dj, organizator wydarzeń, koncertów imprez na terenie Wałbrzycha i nie tylko. Zagrał setkę imprez i afterów.
Razem zadebiutowali na scenie w Starej Kopalni podczas otwarcia obiektu wielokulturowego, zagrali naście koncertów w tym supportowali: Pokahontaz, 2Sławy, Quebonafide, Rasmentalism, Afu-Ra, W.E.N.A., TEDE, PRO8L3M. Wspólnie pracują nad mixtape „MordUP” oraz solowymi projektami m.in. „Apogeum74”.

KęKę (fot Radosław Salamucha)

Produkt74