MADZIAŁ / MELON
[Świdnica – hip-hop]
facebook | youtube

Świdnicki duet hiphopowy na zasadzie MC/Producent. Obecnie zbliża się okres promowania ich nowego projektu pt. „Głęboka Płyta”, który zawiera 13 kawałków. Album brzmieniowo jest w całości samplowanym soulem lat 60-90, a tekstowo jak sam autor mówi: „o życiu, o wszystkim i niczym, co nie znaczy że nie jest spójna”.

Madział to MC z prawie 9-letnim stażem mający na koncie kilka demówek z czego tylko jedna ujrzała światło dzienne („Dla Koneserów EP” 2009). Uczestnik i laureat wielu bitew freestylowych oraz podobnych eventów. Przedstawia się jako zagorzały undergroundowiec, ale z nowych projektem chciałby się przedstawić szerszej publiczności.

Melon to producent hiphopowy oraz muzyk grający i amatorsko komponujący utwory na gitarze akustycznej oraz fortepianie. Hip-hopem zajął się około 6 lat temu i do tej pory jako producent wypuścił jedną płytę („Symfonia Dźwięku” 2009). Tworząc bity oddaje hołd zapomnianym, soulowym artystom samplując i odświeżając ich oldschoolową twórczość.

Chociaż mają za sobą dopiero kilkanaście występów to już są w stanie wskrzesić dobrą energię na koncercie i odbyć podróż wstecz do złotej ery soulu, wymieszanej z klasycznymi rapowymi zwrotkami.