Różne odmiany rocka i metalu oraz funk i country będzie można usłyszeć w ramach nadchodzącego przeglądu Truskawka. Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale również premiery audio i wideo. Wśród wykonawców zespoły ze Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia!

Poznaliśmy terminy i skład 3 koncertów tworzących Świdnicki Przegląd Muzyczny. Do udziału zostały zaproszone aktualnie najaktywniejsze zespoły z powiatu świdnickiego, które w marcu i kwietniu zaprezentują się na żywo w Klubie Bolko:

30 marca
Plethora [metal] + Dead Again [thrash metal ] + Disorder [death metal]
www.sok.com.pl/truskawka-1-przeglad/

6 kwietnia
Johnny Trzy Palce [alt country] + Toxide [hard rock] + Iluminator [funk]
www.sok.com.pl/truskawka-2-przeglad/

13 kwietnia
Collision [death metal] + The Shapeless One [hard/heavy] + Mindless [grunge]
www.sok.com.pl/truskawka-3-przeglad/

Już wkrótce, zanim nadejdzie koncertowy maraton, Świdnicki Ośrodek Kultury udostępni składankę 27 utworów nagranych przez wszystkie uczestniczące zespoły. Nagrania były realizowane “na setkę” w sali teatralnej ŚOK od października do stycznia. Oprócz streamingu audio, dostępne będą również teledyski i zdjęcia dokumentujące przedsięwzięcie.

Poniżej prezentujemy krótkie informacje na temat wszystkich zespołów biorących udział w Świdnickim Przeglądzie Muzycznym Truskawka (wg kolejności nagrań):

Johnny Trzy Palce (alt country)
Zwyciężyli na Truskawce 2012 a parę lat później wydali płytę “Wszystko będzie dobrze” (2015). I chyba tak jest! Mimo dosadnych tekstów (a może dzięki nim?) potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce.

Plethora (metal)
Powstali w 2013 roku i od tamtej pory są jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Występowali w wielu miastach Polski oraz na kilku edycjach przeglądu Truskawka i podczas WOŚP oraz Rock Przeciw AIDS. W 2017 roku wydali debiutancki album “Age of Changes”.

Toxide (hard rock)
Zespół powstał w zeszłym roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP. Aktualnie skład uzupełnia wokalistka Aneta a basista jest poszukiwany!

The Shapeless One (hard rock)
Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. W Klubie Bolko występowali tylko raz, za to w roli supportu Huntera. Poza tym, to drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic!

Iluminator (funk)
Wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada do prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Jak każdy, zaczynali od grania coverów a teraz prezentują autorski materiał.

Collision (death metal)
10 lat temu wydali pierwsze demówki i zaliczyli występ na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012) a nadchodzące nagrania z “setki” w teatrze być może wywołają jego następcę? Ostatni koncert w Klubie Bolko zagrali w styczniu 2018.

Dead Again (thrash metal)
Jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy. Z nową nazwą i odświeżonym składem przybędą zaprezentować premierowo materiał, który jeszcze w tym roku usłyszycie w wersji studyjnej. W składzie sami dawni sąsiedzi z Osiedla Piasta w Świebodzicach 😉

Disorder (death metal)
Reprezentanci Strzegomia wznawiają swoją działalność muzyczną! Występowali na Truskawce już kilka lat temu a w 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision.

Mindless (grunge)
Najnowszy i najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Ich premierowe kawałki usłyszycie już wkrótce on-line i podczas koncertów. Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Organizatorem Truskawki jest Świdnicki Ośrodek Kultury.