Styczeń będzie miesiącem muzyki za sprawą Świdnickiego Ośrodka Kultury. Przed nami 7. edycja projektu, którego punktem kulminacyjnym jest konkurs na najlepsze recenzje płyt napisane przez świdniczan.

Świdnickie Recenzje Muzyczne dają lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar ŚOK. Autorzy najlepszych tekstów zdobywają co roku nagrody finansowe a opisywani przez nich artyści są zapraszani do Świdnicy (tak jak występujący w najbliższą niedzielę Ralph Kaminski).

Już 8 stycznia utwory z ulubionych płyt wskazanych przez świdniczan zostaną zaprezentowane w sali teatralnej ŚOK w interpretacji lokalnych artystów. Zaśpiewa je Michał Kulniew, Natalia Widuto, Szymon Wiraszka oraz wokalistki Studia Piosenki “La Chanson” z Młodzieżowego Domu Kultury. Towarzyszyć im będą dwa zespoły instrumentalne a w repertuarze znajdą się utwory Black River, Kwiatu Jabłoni, Mroza, Pidżamy Porno, Ralpha Kaminskiego, Sanah i Sarsy.
szczegóły: https://sok.com.pl/wydarzenie/7-recenzje-koncert/

16 stycznia, również w sali teatralnej ŚOK, odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Po co komu wywiad? Co różni dziennikarza od artysty?” z udziałem artystów wskazywanych w poprzednich edycjach Świdnickich Recenzji Muzycznych, reprezentujących różne gatunki muzyczne: Wojciecha Zawadzkiego (Słoń / WSRH), Piotra „Petera” Wiwczarka (Vader) oraz Magdy Grabowskiej-Wacławek (Bovska).
szczegóły: https://sok.com.pl/wydarzenie/7-recenzje-panel/

17 i 18 stycznia zaplanowano warsztaty dziennikarskie Artura Rawicza (cgm, Mystic Production), które pomogą przygotować jeszcze lepsze recenzje do tegorocznej edycji konkursu. Warsztaty poranne są skierowane do młodzieży szkół średnich a popołudniowe do wszystkich zainteresowanych. Trwają bezpłatne zapisy mailowe.
szczegóły: https://sok.com.pl/wydarzenie/7-recenzje-warsztaty/

23 stycznia to z kolei ostatni dzień na zgłaszanie tekstów recenzji do konkursu. Na najlepszych autorów czeka 1000 zł w puli nagród oraz szansa na spotkanie ulubionych artystów w Świdnicy.
szczegóły: https://sok.com.pl/wydarzenie/7-recenzje-konkurs/