Równo za miesiąc, 12 września, w sali teatralnej ŚOK wystąpią zespoły Ślad i Oya. Reprezentanci Strzegomia zagrają w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego Truskawka.

Ślad pojawili się na scenie zupełnie niespodziewanie i w 2019 roku zagrali rekordową, wśród lokalnych wykonawców, ilość koncertów, zdobywając także kilka nagród – ostatnio podczas Pikniku Country w Mrągowie w kategorii “piosenka drogi”. Zespół założyli bracia Andrzej i Rafał Oryńczak, do których po pewnym czasie dołączył Marcin Rut (bas) i Wiktor Wasylik (perkusja). Ich autorskie, wpadające w ucho kompozycje łączą elementy country, bluesa i rocka dzięki czemu znajdują uznanie wśród różnorodnej publiczności, czego przykładem był tegoroczny koncert podczas Truskawki.

Oya grają klasycznego rock’n’rolla z chwytliwymi melodiami, nawiązującego do klasyków złotej ery i uzupełnionego charakterystycznym wokalem. Kapela ruszyła 4 maja 2020 roku z inicjatywy Grzegorza Zwolińskiego i Damiana Świędrycha, znanych świdnickiej publiczności m.in z występów podczas Truskawki pod szyldami Striker i Białe Drzewa. Tym razem towarzyszy im Krzysiek Szary (ex-Angry Again) na perkusji i Michał Mosór na gitarze. Niedawno skończyli nagrywać 4-utworową EP-kę, której cyfrowa premiera będzie miała miejsce w dniu koncertu.

Koncert rozpocznie się o 20:00 a bilety w cenie 10 zł są już dostępne. Szczegółowe informacje (m.in. o zasadach bezpieczeństwa) oraz przedsprzedaż on-line można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/wydarzenie/truskawka-slad-oya-country-blues-rocknroll/

Kolejne wrześniowe koncerty zostaną ogłoszone wkrótce.