22 maja Pielesze otworzą cykl wydarzeń muzycznych z udziałem lokalnych artystów. Zaproszeni wykonawcy, w większości duety, zaprezentują na dziedzińcu Wieży Ratuszowej w Świdnicy takie gatunki jak pop, blues, cold wave, lo-fi, hip-hop.

Kameralne koncerty plenerowe zaplanowane na ul. Wewnętrznej są przygotowywane z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa. Na każde z wydarzeń dostępne będzie tylko 50 biletów a do dyspozycji gości zostaną przygotowane miejsca siedzące na leżakach.

22 maja jako pierwsze zagrają blues-rockowe Pielesze. Ich członków łączy nie tylko muzyka, ale i krew. Duet kuzynów Pielech działa od 2018 roku i od tamtej pory przygotował ponad 20 piosenek. Są laureatami przeglądu “Pieśniarze” we Wrocławiu i “Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu. Jak sami mówią o sobie: “Nasza muzyka jest prosta, nasz przekaz, tak naprawdę, również. Trochę po sokratejsku chodzimy i pytamy, także, czy raczej głównie, samych siebie, o co w tym wszystkim chodzi. Po omacku pytamy i udzielamy odpowiedzi. Wyrażamy w muzyce nasze stany, doświadczenia, pragnienia i lęki.”

Kolejne koncerty zaplanowane są w terminach 5 czerwca, 26 czerwca, 17 lipca, 24 lipca, 14 sierpnia, 21 sierpnia a zapowiedzi wykonawców już wkrótce.

Szczegółowe informacje o występie Pieleszy oraz link do zakupu biletów można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/wydarzenie/muzyka-mi-lezy-pielesze/

Wydarzenia powstają we współpracy ŚOK z Referatem Organizacji Pozarządowych, Młodzieżową Radą Miasta oraz Lokalną Organizacją Turystyczną “Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej zespołu Pielesze (foto: Jestem Maciek, robię zdjęcia)