Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na serię koncertów plenerowych prezentujących lokalnych artystów. Spotkajmy się przy Wieży! Na leżakach! Usłyszycie m.in. pop, blues, elektronikę a wszystko to na świeżym powietrzu i z dystansem 😉

Muzyka Mi Leży #1:
PIELESZE [blues/rock]
youtube / facebook
Łączy ich nie tylko muzyka, ale i krew. Duet kuzynów Pielech działa od 2018 roku i w tym czasie przygotował ponad 20 piosenek. Są laureatami przeglądu “Pieśniarze” we Wrocławiu i “Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu.

22 maja 2021 / godzina 20:00 (wstęp od 19:30)
miejsce: dziedziniec Wieży Ratuszowej (ul. Wewnętrzna)
bilety: 10 zł / 20 zł (przedsprzedaż / w dniu wydarzenia)
OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!

KUP BILET

Pielesze o sobie: „Nasza historia rozpoczyna się w pewien zimowy wieczór, pod koniec anno Domini 2018. Zaczęło się od luźnych spotkań w czteroosobowym, niemal zupełnie rodzinnym gronie, jednak dość szybko wyklarował się duet i jasnym stało się, że chcemy razem komponować i wychodzić z naszą twórczością „do ludzi”. Tempo w jakim powstawały nowe pomysły przerosło nasze oczekiwania. W niespełna dwa lata, spotykając się raz w tygodniu, spłodziliśmy ponad 20! (słownie: dwadzieścia wykrzyknik) piosenek.

Jak już po części wspomniane zostało, łączy nas nie tylko muzyka, ale też krew. Jednak, żeby krew ta znów mogła się spotkać potrzebna była właśnie muzyka. Sporo wody w Odrze musiało upłynąć zanim rozpoczęliśmy wspólną przygodę. Jesteśmy więc kuzynami. Nazwa Pielesze ma swoje źródło w więzach rodzinnych, a konkretniej, w nazwisku Pielech. Powiecie może „eee tam, naciągane jak twarze celebrytów”. Nic bardziej kolagenowgo, tfu, mylnego. Nazwisko to pochodzi prawdopodobnie z Węgier i w tamtych stronach wymawia się je Pielesz. Rodzina – Dom – Pielesze. Jest jednak coś jeszcze, coś co chodziło po głowie wypełnionej ideami i metafizyką. I robi to nadal. Chodzi o początek, o wrażenia małego dziecka i o magię, która wypełniała świat, gdy umysł wolny był jeszcze od wielu informacji i interpretacji. O tym, że ten wymiar postrzegania jest nam nadal dostępny, jesteśmy niemal pewni. Wiadomo, dorosłość ma swoje prawa, swoje wady i zalety, jak wszystko, ale we wszystkich jest nadal dziecko, boska istota, duchowy wymiar.

Nasza muzyka jest prosta, nasz przekaz, tak na prawdę, również. Trochę po sokratejsku chodzimy i pytamy, także, czy raczej głównie, samych siebie, o co w tym wszystkim chodzi. Po omacku pytamy i udzielamy odpowiedzi. Wyrażamy w muzyce nasze stany, doświadczenia, pragnienia i lęki. Pod koniec roku 2020 rozpoczęliśmy współpracę z innymi pasjonatami muzyki. Jesteśmy na etapie prób i przygotowań do pierwszego koncertu w szerszym składzie. W duecie mamy na koncie kilka koncertów i dwa sukcesy na przeglądach. Jest to drugie miejsce w przeglądzie „Pieśniarze” we Wrocławiu (rok 2019) i wyróżnienie na przeglądzie „Kwiaty a kamieniach” w Bytomiu (rok 2020).”

Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy oraz Lokalną Organizacją Turystyczną  Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Pielesze (foto: Jestem Maciek, robię zdjęcia)