Kolejna zapowiedź w ramach serii wrześniowych koncertów w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Równo za miesiąc, 19 września, wystąpi w niej duet Berkanan. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne.

Berkanan to symbioza dwóch struktur muzycznych: elektroniki ambientowej oraz instrumentów etnicznych i folkowych. Twórczość grupy tworzy swoiste historie opowiedziane dźwiękami, ze szczyptą melancholii, dramatyzmu czy nostalgii. Śmiało możemy wpisać ich twórczość muzyczną do takich nurtów jak: Neo Dark Folk, Dark Ambient Ethno, Shamanic & Mystic Music czy Cinematic Emotional Music. To prawdziwa uczta muzyczna dla osób, które cenią sobie organiczność w muzyce!

Koncert odbędzie się dzięki recenzji albumu „Berkanan”, przygotowanej i zgłoszonej do konkursu Świdnickie Recenzje Muzyczne przez Helenę Pietrzak. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że po raz pierwszy w tym konkursie pojawiła się recenzja dotyczące świdnickiego zespołu a w dodatku w wersji wideo.

Wydarzenie rozpocznie się 19 września o 20:00 a bilety w cenie 10 zł są już dostępne. Szczegółowe informacje (m.in. o zasadach bezpieczeństwa) oraz przedsprzedaż on-line można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-berkanan-dark-etno/