Już dziś na scenie plenerowej Klubu Łaźnia wystąpią poznańskie Wczasy i świdnickie Bluefaces. Dzieli ich odległość, ale łączy miłość do synth-popowych dźwięków, którą dziś zaprezentują w Parku Centralnym.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Świdnickie Recenzje Muzyczne, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tegorocznej edycji konkursu Recenzji, jedną z nagród zdobyła Martyna Czerniec za tekst o najnowszym albumie Wczasów “To wszystko kiedyś minie”, o którym napisała m.in.:

“Po sukcesie debiutanckich “Zawodów” duet Wczasy powrócił na rynek muzyczny ze świeżym, nieco bardziej post-punkowym i shoegaze’owym albumem. “To wszystko kiedyś minie” jest płytą osadzoną w “ejtisowej” zimnej fali i synth popie, z kawałkami, które nie starają się być dziełem konceptu, a raczej szczerym zapisem tego, co aktualnie tkwiło w głowach twórców.”

Właśnie na autentyczność tekstów zwraca uwagę wielu fanów i recenzentów Wczasowych dokonań. Pełny tekst Martyny Czerniec można przeczytać na stronie: https://sok.com.pl/recenzje/wczasy-to-wszystko-kiedys-minie/

Pierwszym występującym wykonawcą wieczoru będą natomiast Bluefaces, którzy nie kryją inspiracji dokonaniami Wczasów, ale ich debiutancki album zdecydowanie nie jest tylko kopią twórczości poznaniaków. Kamil Szokało i Bartek Szumin od kilku lat konsekwentnie pracują nad swoim repertuarem i coraz więcej występują.

Koncert rozpocznie się 2 września o godzinie 20:00 na plenerowej scenie Klubu Łaźnia. Wstęp jest niebiletowany a szczegóły można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem: http://www.sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-wczasy-bluefaces-synth-pop/