Strzegomskie zespoły Ślad i Oya wystąpią w sobotę 12 września w sali teatralnej ŚOK. Rozpoczną tym samym serię 3 wrześniowych wydarzeń z udziałem lokalnych zespołów, prezentujących różne gatunki.

Planowany harmonogram koncertu:
19:30 otwarcie sali
20:00 Ślad
21:00 Oya

ŚLAD pojawił się na scenie w 2019 roku i od tamtej pory zagrał rekordową, wśród lokalnych wykonawców, ilość koncertów, zdobywając także kilka nagród – ostatnio podczas Pikniku Country w Mrągowie. Zespół założyli bracia Andrzej i Rafał Oryńczak, do których po pewnym czasie dołączył Marcin Rut (bas) i Wiktor Wasylik (perkusja). Wpadające w ucho kompozycje łączą elementy country, bluesa i rocka dzięki czemu znajdują uznanie wśród różnorodnej publiczności. Ich nagrania audio i wideo w ramach projektu ŚOK “Setka w teatrze” można znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny

OYA grają klasycznego rock’n’rolla z chwytliwymi melodiami, nawiązującego do klasyków złotej ery (lata ‘60 i ‘70). Kapela ruszyła 4 maja 2020 roku z inicjatywy Grzegorza Zwolińskiego i Damiana Świędrycha, znanych świdnickiej publiczności m.in z występów podczas Truskawki pod szyldami Striker i Białe Drzewa. Tym razem towarzyszy im Krzysiek Szary (ex-Angry Again) na perkusji i Michał Mosór na gitarze. Niedawno skończyli nagrywać 4-utworową EP-kę, która od soboty będzie dostępna na platformie Spotify oraz innych serwisach streamingowych i sklepach on-line.

Bilety na koncert w cenie 10 zł dostępne są m.in. on-line: https://bilety.sok.com.pl/

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z “Wytycznymi dla uczestników imprez w Świdnickim Ośrodku Kultury w związku z trwającą pandemią covid-19” oraz wydrukowanie i wypełnienie “Oświadczenia o stanie zdrowia”, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.