W najbliższą sobotę na dziedzińcu Wieży Ratuszowej w Świdnicy wystąpią Pielesze. Będzie to pierwsze z siedmiu wydarzeń zaplanowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach cyklu “Muzyka Mi Leży”.

Członków Pieleszy łączy nie tylko muzyka, ale i krew. Blues-rockowy duet kuzynów Pielech działa od 2018 roku i w tym czasie przygotował ponad 20 piosenek. Są laureatami przeglądu “Pieśniarze” we Wrocławiu i “Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu.

Kolejni lokalni artyści, którzy zaprezentują się na wydarzeniach plenerowych ŚOK to między innymi DSW (pop), Bluefaces (cold wave) oraz Healer/Slime (lo-fi/chillout). W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenia będą odbywać się w sali teatralnej ŚOK.

Tylko do piątku trwa przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł (w dniu wydarzenia 20 zł) – https://bilety.sok.com.pl/. Liczba widzów ograniczona jest do 50 osób. Wejście na dziedziniec Wieży Ratuszowej (ul. Wewnętrzna) od wschodniej strony Rynku.

Podczas wszystkich koncertów obowiązywać będą aktualne wytyczne sanitarne. Szczegółowy regulamin i wzór obowiązkowego oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika można znaleźć na stronie wydarzenia: https://sok.com.pl/wydarzenie/muzyka-mi-lezy-pielesze/

Pielesze zapraszają na występ: