Rock, metal, jazz i funk wymieszają się na jednej scenie w sobotę 26 kwietnia. W Klubie Bolko zakończą się eliminacje przeglądu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Z każdym kolejnym występem przybywa publiczności i emocji.

Pierwsza na scenie pojawi się Kapela Ślężańskiego Olimpu. „Zespół powstał w Sierpniu 2013 roku na potrzeby dogrywania rockowej muzyki na zawodach deskorolkowych Lines of Bielawa. Wówczas grywał tylko odtwórczo cudzą muzykę, po zawodach członkowie zespołu postanowili kontynuować zabawę tworząc własne kompozycje, których do tej pory powstało 13.”

Drudzy wystąpią muzycy formacji Lunapark, którzy „zaprezentują autorski materiał utworów instrumentalnych z pogranicza jazz/fusion/funk/elektronika. Muzycy czerpią inspiracje z różnych stylów, dlatego i ich muzyka jest tak barwa. Chcą pokazać, że rozrywkowe utwory instrumentalne nie są muzyczną niszą, mogą równie mocno utkwić w pamięci słuchacza jak piosenki wokalno-instrumentalne. Eksperymentują z rytmem, harmonią i fakturą utworów.”

Na zakończenie Rebel Division, czyli „czterech gości z okolic Świdnicy, których połączył pociąg do mocniejszej muzyki. Zespół powstał w 2009, gdy po doświadczeniach z różnymi projektami zechcieli się zmierzyć z klasycznym, ciężkim graniem. Początkowo jako cover band chłopaki nie wytrzymali więcej niż dwie próby, gdy ani ambicje, ani chemia nie pozwoliły na nic innego jak stworzenie własnych utworów. Zespół obecnie pracuje nad rejestracją materiału, który ukaże się w najbliższym czasie.”

Godziny planowanych występów:
19:00 – Kapela Ślężańskiego Olimpu
19:50 – Lunapark
20:40 – Rebel Division

Wideo-relacja z poprzedniego koncertu eliminacyjnego (12 kwietnia 2014) dzięki uprzejmości Pana Mariusza Ordyńca:

Wstęp na wszystkie koncerty eliminacyjne przeglądu Truskawka, organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury, jest bezpłatny. Spośród uczestniczących zespołów zostaną wybrane te, które w lipcu zaprezentują się na plenerowym finale w Parku Centralnym w Świdnicy. Zmianie uległ termin finału, który odbędzie się 12 lipca. Trwają też przygotowania do ogłoszenia dodatkowego koncertu eliminacyjnego, w którym mogłyby wziąć udział wybrane zespoły spoza powiatu świdnickiego (planowany termin 11 lipca).

Próbki muzyki wymienionych wyżej oraz pozostałych zespołów można posłuchać tutaj:

Lunapark (foto: Łukasz Moskal)

Rebel Division