DOŁĄCZ NA FACEBOOKU lub GOOGLE+

Wieczór pod tytułem „Nie odbiorą Ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu” będzie częścią obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja.

18:00 Music Label (skład kameralny)
19:00 Aplaindygo

Koncert kameralnego składu orkiestry Music Label pod dyrekcją Joanny Janas. W programie m.in. V.Monti, S.Barber, J.S.Bach. Orkiestra powstała w 2014 r., koncert inauguracyjny odbył się 2 marca (relacja i zdjęcia w serwisie Doba.pl). Music Label wykonuje muzykę poważną i filmową. Skład orkiestry to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz uczniowie Wrocławskiej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Występ Aplaindygo z udziałem DJ Slime’a – ubiegłorocznego zwycięzcy Mistrzostw Polski turntablistów w kategorii „technical” oraz finalisty Mistrzostw Świata (poniżej prezentujemy wideo z jego występu na tej imprezie).

Aplaindygo to projekt muzyczny, którego nazwa czytana od tyłu to ogydnialpA. Powstał specjalnie na pierwszą edycję Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Vintage’owy modern na bitach! Członkowie projektu:
– Anna „Anika” Micińska – instrumenty klawiszowe ma pod palcami, ładnie brzmi opis dopełniony rymami;
– Bartek Bednarz – w dzieciństwie zamiast skrzypiec dostał gitarę basową, jednak do tej pory w pokrowcu wozi smyczek;
– DJ Slime – a właściwie Paweł, Sławek lub Szymon. Niektórzy uważają, że Ziemia kręci się wokół Słońca, Slime uważa że wokół vinyla!
– Mateusz „MaCh” Chochołek – lubi frytki i pizze. Na perkusji gra od przypadku, a w projekcie… też od przypadku.

DJ Slime – jego cut’y można usłyszeć w utworach takich wykonawców, jak: Kut-o, Printempo, Elabs Crew, Aruzo, Trzeci Wymiar. Współtwórca elektronicznego projektu Among Notes. Już od kilku lat związany z projektem Fonoteka Remixed. W swoich setach łączy hip-hop, elektronikę, nu-jazz oraz down-tempo. Wszystko okraszone melodyjnymi scratchami. Jego największe inspiracje to artyści związani z wytwórniami Ninja Tune i Warp. Już 31 maja wystąpi w projekcie Aplaindygo tworząc beaty do bitwy hip-hopowej podczas imprezy Wielka Rapsodia Świdnicka.

Music Label (fot. Joanna Wilczura)

DJ Slime (fot. Karolina Pacek)

Aplaindygo (fot Karolina Pacek)