Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

KONCERT ODWOŁANY. Nowy termin w trakcie ustalania. Szczegóły: https://sok.com.pl/komunikat-o-odwolaniu-i-przesunieciu-imprez-w-sok/

Piąty koncert w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego 2020! Muzyka świata ma specjalne miejsce na naszej scenie. Wielu lokalnych instrumentalistów i wokalistów angażowało się w jej tworzenie, ale nieliczni trwają przy niej od lat.

🌾 Srednusha [etno/folk] / facebook
🌿Organic Sounds / facebook

Wkrótce posłuchasz nagrań Srednushy oraz zobaczysz foto i wideo wykonane w ramach projektu “Setka w teatrze”: https://sok.com.pl/setka/

SREDNUSHA
Grają z potrzeby ucieleśnienia tego, co im gra w duszach… bratnich duszach. Nazwa zespołu została stworzona ze złożenia bułgarskich słów ‚srodna'(‚сродна’) i ‚dusha'(‚душа’), co w tłumaczeniu na polski znaczy ‚bratnia dusza’. Tak powstała ‚Srednusha’, która w swojej idei pragnie łączyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. W różnych regionach świata znaleźć można bowiem kulturowe podobieństwa. Tych pokrewieństw starają się szukać w muzyce nie tylko poprzez pracę na poły etnograficzną, ale poprzez twórcze połączenia, często wyprowadzone zresztą z improwizacji, wierząc, że ta wspólna energia rodząca się w spotkaniu nosi w sobie ogromny potencjał kreacyjny. Skład: Artur Korzekwa (cajon/stopa/przeszkadzajki), Darek Piechowiak (puzon/trąbka), Ola Knaś (śpiew/akordeon), Paweł Cychowski (śpiew/gitara akustyczna), Witold Kowaliszyn (cymbały strunowe/flety karpackie/duduk ormiański)

ORGANIC SOUNDS
Jedyny zespół spoza Świdnicy, zaproszony do naszego Przeglądu. Czwórka muzyków wspólnie eksplorująca świat etnicznych brzmień i improwizacji. Ich muzyczne podróże prowadzą przez indyjskie bazary, afrykańską pustynię, mongolskie stepy i północnoamerykańskie równiny. Czerpią inspiracje z muzyki orientu, plemiennego transu, malijskiego bluesa, europejskiego folku. Pierwotny puls i akustyczne instrumenty łączą z przestrzeniami ambientowymi i elektroniką. Maga Anelagdam (wokal), Magdalena Maria Kruszyńska (wokal), Błażej Kaczmarek (gitara, głos), Tomasz Kafel (lutnia turecka, syntezatory)