Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

W letnie przesilenie zapraszamy na muzyczne spotkanie on-line z zespołem Srednusha [etno/folk], które zarejestrowaliśmy w dniach 23-24 maja w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Ich marcowy występ w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego nie doszedł do skutku a ponieważ bardzo zależało nam na zaprezentowaniu większej dawki ich twórczości podjęliśmy nowe wyzwanie i nagraliśmy specjalny materiał audio i wideo.

PREMIERA: 20 czerwca 2020 o godzinie 20:20 na kanale youtube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego: https://www.youtube.com/c/SwidnickiPrzegladMuzyczny

PREMIERA w serwisie Spotify i innych platformach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/srednusha/spotkanie-muzyczne-live

Srednusha gra z potrzeby ucieleśnienia tego, co im gra w duszach… bratnich duszach. Nazwa zespołu została stworzona ze złożenia bułgarskich słów ‚srodna'(‚сродна’) i ‚dusha'(‚душа’), co w tłumaczeniu na polski znaczy ‚bratnia dusza’. Tak powstała ‚Srednusha’, która w swojej idei pragnie łączyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. W różnych regionach świata znaleźć można bowiem kulturowe podobieństwa. Tych pokrewieństw starają się szukać w muzyce nie tylko poprzez pracę na poły etnograficzną, ale poprzez twórcze połączenia, często wyprowadzone zresztą z improwizacji, wierząc, że ta wspólna energia rodząca się w spotkaniu nosi w sobie ogromny potencjał kreacyjny.

Skład zespołu: Artur Korzekwa (cajon/tabla/bendir/przeszkadzajki), Darek Piechowiak (puzon/trąbka), Ola Knaś (śpiew/akordeon), Paweł Cychowski (gitara akustyczna/saz), Witold Kowaliszyn (cymbały strunowe/flety karpackie/duduk ormiański)

Premiera odbędzie się tutaj:

Posłuchaj dotychczasowych nagrań Srednushy w ramach projektu “Setka w teatrze”