Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Drugi z cyklu koncertów plenerowych prezentujących lokalnych artystów. Spotkajmy się przy Wieży! Na leżakach! Usłyszycie m.in. pop, blues, cold wave, chillout a wszystko to na świeżym powietrzu i z dystansem 😉

Muzyka Mi Leży #2
DSW [pop]
youtube / facebook 

Trzy nieprzeciętne osobowości, z których każda żyje w innym świecie a łączy je wspólna pasja do muzyki. Dziewczyny wyróżnia charakterystyczna barwa głosów, które połączone tworzą niebanalną harmonię. Trio brało udział w wielu wydarzeniach, m.in. zwyciężyły Trzebnica Cover Festiwal, wystąpiły na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Feel a w tym roku brały udział w „Szansie Na Sukces”.

5 czerwca 2021 / godzina 20:00 (wstęp od 19:30)
miejsce: dziedziniec Wieży Ratuszowej (ul. Wewnętrzna)
bilety: 10 zł / 20 zł (przedsprzedaż / w dniu wydarzenia)
OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!

KUP BILET

DSW to zespół, w skład którego wchodzą trzy nieprzeciętne osobowości. Każda z dziewczyn na co dzień żyje w innym świecie, łączy je jedno – wspólna pasja do MUZYKI.

Zespół początkowo istniał pod nazwą Miracels. Został zapoczątkowany w styczniu 2011 roku z myślą o wystąpieniu na jednym z festiwali. Wtedy swoje siły połączyły: Katarzyna Bakalarczyk, Iwona Kuśnierz i Gabriela Zięba.

Kiedy wspólne śpiewanie zaczęło sprawiać im frajdę postanowiły zrobić kilka coverów, w których zaczął rzeźbić się ich własny styl. Przełomowym momentem dla zespołu był marzec 2013 roku – poznanie obecnie współpracującego z nimi muzyka, który zaszczepił w nich chęć stworzenia czego autorskiego. Od tego momentu dziewczyny zaczęły tworzyć własny materiał, który obecnie jest w trakcie powstawania.

W międzyczasie zespół zmienił swoją nazwę na DSW. Nazwa ta, kojarząca się z tablicami rejestracyjnymi głównie miała oznaczać miejscowość, z której pochodzą – Świdnicę. Mimo tego można doszukać się w niej wielu innych znaczeń określających ich styl i charakter – DYNAMIKĘ, SIŁĘ, czy WARIACTWO.

W marca 2019 roku zespół przeszedł metamorfozę. Obecnie występuje w składzie: Katarzyna Bakalarczyk-Kielak, Iwona Kuśnierz i Aneta Leńska. Każdą z dziewczyn wyróżnia charakterystyczna barwa głosu, co w całościowym brzmieniu tworzy niebanalną harmonię. Dziewczyny skupiają się głównie na tworzeniu autorskiego materiału oraz zdobywaniem środków na nagranie płyty.

Zespół DSW ma na koncie liczne sukcesy, m.in. zwycięstwo w pierwszej edycji Trzebnica Cover Festiwal, dojście do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, wyróżnienie na festiwalu „Stare po Nowemu” w Strzelinie, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Pięterko” w Świdnicy, czy występ w koncercie „SuperPremiery” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Feel. Wśród nich jest także uczestniczka programów: „All together now” i „Bitwy na głosy”.

Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

DSW (foto: Jestem Maciek, robię zdjęcia)