Ładowanie Wydarzenia

KUP BILET

Długo wyczekiwany kolejny DZIKI koncert świdnickiego Dzikiego Chóru pod dyrekcją Katarzyny Szymko-Kawalec. W repertuarze jak zwykle mieszanka najprzeróżniejszych stylów i gatunków – pieśni afrykańskie, muzyka gospel, a także autorskie kompozycje pisane specjalnie dla dzikiego zespołu przez Katarzynę Szymko-Kawalec. Nie zabraknie również instrumentalnych niespodzianek.

„Dziki Chór” to świdnicki chór mieszany – zespół założony w maju 2018 roku w Świdnickim Ośrodku Kultury przez Katarzynę Szymko-Kawalec.
Poprzedni koncert chóru odbył się w 2019 roku, później niestety zatrzymała zespół pandemia. Dziki Koncert #2 to wielki powrót Dzikiego Chóru do koncertowania, nowa energia, długo ćwiczony nowy repertuar i jeszcze większy skład.

Słownikowa definicja słowa „dziki” to niezgodny z ogólnie przyjętymi normami, niestandardowy, nieuchwytny, nieoswojony, energiczny i żywiołowy i wzrastający w naturalnym środowisku. W przypadku Dzikiego Chóru chodzi przede wszystkim o energetyczność, radość, wyjątkowość i wymykanie się schematom. Tacy właśnie są członkowie tego zespołu, szaleni, a przede wszystkim radośni. Tym właśnie szaleństwem i radością Dziki Chór będzie podzieli się z Państwem na swoim koncercie.