Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19  oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu wydarzenia.

 

Świdnicki Ośrodek Kultury informuje, iż zaplanowany na dzień 27 lutego (sobota) spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO” z przyczyn niezależnych od organizatora NIE ODBĘDZIE SIĘ.

W zamian proponujemy spektakl familijny „WŁADCA SKARPETEK”, który odbędzie się 28 lutego (niedziela) o godz.17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

ZAKUPIONE bilety na spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO” zachowują ważność na przedstawienie „WŁADCA SKARPETEK”

 

SPEKTAKL FAMILIJNY w wykonaniu TEATRU LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

WŁADCA SKARPETEK

KUP BILET

bilety: 15 zł (parter)/12 zł (balkon)

 

 

28.02.2021-godz.17.00

Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu

Obsada:

Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Filip Niżyński, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Czas trwania:  50 minut

Widownia 3+

https://www.youtube.com/watch?v=JkY6x8n0M4A&feature=emb_title