Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

 

                                                                                                                                               

26 września, godz. 18.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Spektakl odwołany ze względu na chorobę aktora. Osoby, które nabyły bilety prosimy o kontakt z ŚOK (tym, którzy zakupili bilety online pieniądze zostaną automatycznie przelane na konto).

Świdnicki Ośrodek Kultury i Stary Teatr w Krakowie wspólnie poszukują nowego terminu, w którym możliwe byłoby zagranie spektaklu.


27 września, godz. 19.00 — sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Spektakl odwołany. Osoby, które zakupiły bilety prosimy o kontakt z ŚOK.

 

bilety: 60 zł normalny, 50 zł ulgowy zł (dostępne od 6 września)

Spektakl bada fenomen tzw. Braci Polskich. Jak mówi reżyser spektaklu Beniamin Bukowski, „funkcjonujący w XVI i XVII wieku Bracia Polscy wysuwali przełomowe jak na swoje czasy postulaty społeczne, religijne i etyczne: pragnęli wprowadzić pełnię religijnej tolerancji, zniesienie społecznych podziałów, równość płci, powszechny dostęp do edukacji i pacyfizm. Arianizm mógł rozwinąć się w Rzeczypospolitej dzięki edyktom zapewniającym niespotykaną w innych krajach ówczesnej Europy wolność religijną — zaś jego przedstawiciele słynęli w ówczesnym świecie z doskonałego wykształcenia i szerokich horyzontów intelektualnych”.
Punktem wyjścia do realizacji przedstawienia jest autorski dramat rozpisany na sześć głosów, stworzony z myślą o sześciorgu aktorów wcielających się w coraz to nowe postaci, reprezentujące kolejne pokolenia „braci” i „sióstr” polskich oraz ich religijnych oponentów.

obsada: Paulina Kondrak, Beata Paluch, Juliusz Chrząstowski, Krystian Durman, Grzegorz Mielczarek, Łukasz Szczepanowski
reżyseria: Beniamin Bukowski

foto: Magda Hueckel

foto: Magda Hueckel

foto: Magda Hueckel

foto: Magda Hueckel

foto: Magda Hueckel