Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na 8. edycję Świdnickich Recenzji Muzycznych! Punkt kulminacyjny tegorocznej serii wydarzeń nastąpi 5 lutego, kiedy zakończymy nabór tekstów do naszego konkursu – na autorki i autorów najlepszych recenzji płyt czekają nagrody finansowe z puli 2000 zł a zaprezentowanych artystów zaprosimy do Świdnicy!

Jednym z wydarzeń Świdnickich Recenzji Muzycznych 2023 będzie

KONCERT COVERÓW w wykonaniu NATALII LUBRANO i lokalnych artystów

📅 27 stycznia 2023 / godzina 20:00
📍 sala teatralna ŚOK (Rynek 43)
🎫 bilety: 20 zł / 30 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

KUP BILET

 

WYSTĄPIĄ wokalistki i wokaliści:
Natalia Lubrano oraz Daniel Warakomski, Małgorzata Szabunia, Arthur Samuel, Róża Madej, Kamil Szokało, Weronika Wąsowska

LIVEBAND w składzie: Bartosz Bednarz (bas) / Tymoteusz Jaśków (instrumenty klawiszowe) / Piotr Krakowski (gitara) / Bogusław Węclewicz (perkusja)

W REPERTUARZE najlepsze utwory lat 2021-2022 wybrane przez wykonawców koncertu. Wśród coverowanych artystów m.in. Karaś/Rogucki / Mrozu / Sanah / Natalia Szroeder / Daria Zawiałow.

Natalia LUBRANO
Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, półfinalistka Must Be The Music oraz The Voice of Poland. Jako wokalistka zespołu Miloopa wydała 4 albumy i koncertowała w polsce i za granicą. Ma na koncie solową płytę wydaną przez Kayax i współpracę z wieloma polskimi artystami.

Daniel WARAKOMSKI
Wokalista, tekściarz, współpracował z takimi artystami jak Zipera, Peja, Liroy, Pih. Wybrany w plebiscycie Antyradia jako jeden z dziesięciu najlepszych rockowych głosów wszystkich edycji programu The Voice of Poland.

Małgorzata SZABUNIA
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Z muzyką związana od klasy fortepianu w PSM, poprzez zespół wokalno-instrumentalny „Nokturn”, aż po zespół Fanklub, w którym z wielką pasją, tworzy autorską, przepełniona emocjami muzykę pop.

Arthur SAMUEL
Pisze piosenki od 15 roku życia i od tamtej pory wydał już 2 minialbumy. Od lat uczy się śpiewać w Akademii Rozwoju Talentów, którą uważa za swój drugi dom. Najważniejsze dla niego to robić muzykę i nie martwić się o jutro.

Róża MADEJ
Uczennica klasy maturalnej III LO w Świdnicy. Laureatką lokalnych i regionalnych konkursów piosenki. Nagrała 4 płyty z grupą wokalną “Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica”. Od lat związana z zespołem “La Chanson” działającym przy MDK.

Kamil SZOKAŁO
Muzyczny samouk, od dawna związany ze świdnicką sceną muzyczną. Grywał w zespołach punkrockowych, rapcorowych a teraz skupia się na projekcie Bluefaces, który odzwierciedla jego uwielbienie do synth-popowej muzyki z lat ‘80.

Weronika WĄSOWSKA
Od 13 lat śpiewa i ćwiczy swój warsztat wokalny w MDK. Gra na gitarze oraz ukulele. Pisze autorskie utwory dla siebie jak i dla dzieci i młodzieży. Jedna z jej piosenek znalazła się na płycie “Młodzi Artyści Śpiewają 2021”.

WYDARZENIA w ramach 8. edycji Świdnickich Recenzji Muzycznych:
21 stycznia: warsztaty wokalne poprowadzi Natalia Lubrano / www
27 stycznia: koncerty coverów
30/31 stycznia: warsztaty dziennikarskie poprowadzi Jarek Szubrycht / www
5 lutego: konkurs – zakończenie naboru / www

Świdnickie Recenzje Muzyczne to działanie, które daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wy piszecie teksty o ulubionych płytach a my zapraszamy przedstawionych w nich artystów. W dotychczasowych 7. edycjach nadesłaliście ponad 120 recenzji, nagrodziliśmy ponad 50 autorów a 23 spośród ich tekstów zaowocowały zaproszeniem do Świdnicy takich wykonawców jak Ralph Kaminski, Kortez, KęKę, Hunter, Luxtorpeda, KAT, Janusz Radek, Dawid Kwiatkowski, Coma, Dr Misio, Sarius, Pablopavo i Ludziki, Słoń. SZCZEGÓŁY: https://sok.com.pl/recenzje/

Partnerem Świdnickich Recenzji Muzycznych jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.