W piątek 2 września odbędzie się dodatkowy koncert w ramach współpracy Świdnickiego Ośrodka Kultury z Klubem Łaźnia. Na plenerowej scenie w Parku Centralnym taneczny synth pop w stylu lat 80. i 90. zaprezentują Wczasy i Bluefaces.

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej. W tym roku wystąpili m.in. podczas takich wydarzeń jak Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka czy Soundrive Festival.

Bluefaces to duet Świdniczan grających szeroko pojętą muzykę elektroniczną w klimatach synthpop, synthwave i post-punk. Utwory, które tworzą zachęcają do refleksji, jak i do rytmicznego poruszania nogą. Na koncie mają debiutancki album “Nostalja” a z występami docierają w coraz odleglejsze zakątki kraju.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Świdnickich Recenzji Muzycznych (https://sok.com.pl/recenzje/). Start na plenerowej scenie Klubu Łaźnia (pl. Ludowy 5) w piątek 2 września o godzinie 20:00 a wstęp jest niebiletowany.

Wczasy (foto Nata Moszyńska)

 

Bluefaces (foto Jestem Maciek, robię zdjęcia. dla ŚOK)