W ramach jubileuszu zespołu Tantua zapraszamy na warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe! Podczas zajęć zagłębimy się w świecie rytmu. Poznamy technikę gry, zasady, jakimi kieruje się afrykańska muzyka perkusyjna oraz nauczymy się podstawowych form rytmicznych z zachodniej Afryki. Zapewniamy profesjonalne instrumenty dla wszystkich uczestników!

UDZIAŁ BEZPŁATNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Wyślij maila na adres truskawka@sok.com.pl wpisując w temacie „warsztaty djembe” a w treści podając imię i nazwisko, telefon kontaktowy, ilość osób i ich wiek.

Warsztaty poprowadzi Kuba Lichwa (Rytmoteka) – Miłośnik afrykańskiej nuty, który na bębnach gra od 2007 r. Muzykę djembe i dundun zgłębiał u boku Zbigniewa “Lolka” Pawłowskiego i Kuby Pogorzelskiego. Brał udział i akompaniował w niezliczonych warsztatach djembe i tańca afro prowadzonych przez afrykańskich mistrzów. W 2011 r. odbył podróż do Afryki Zachodniej.Odwiedził Mali, Gwineę, Gambię i Senegal, gdzie miał okazję grać na imprezach, ceremoniach, próbach baletów i weselach. Pod okiem mistrzów poznawał kulturę, tradycję i technikę gry na djembe i dundunach. Jego nauczycielem jest np. Makan Kone, znakomity solista Ballet du District de Bamako.

W czerwcu 2016 r. współpracował z gwinejskim djembefola – Saną Camara. Intensywne warsztaty, wspólne koncerty i długie rozmowy o muzyce były niezwykle cennym doświadczeniem. Występował na wielu scenach u boku wybitnych muzyków, takich jak: Famoudou Konate, Harouna Dembele, Petit Adama Diarra, Sana Camara, Babara Bangoura, Naby Camara, Buba Kuyateh, Adama Bilorou Dembele, Sidiki Dembele, Billy Konate, Gaspard Conde, Kuba Pogorzelski. Prowadził warsztaty na Around The Rhythm Festival. Występował w grupie Tiriba, grającej muzykę perkusyjną Afryki Zachodniej. Współpracuje ze Strefą Rytmu i City Bum Bum. Na co dzień, w Rytmotece, prowadzi regularne lekcje gry na djembe we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.