TANTUA

[etno-folk-world]
www | facebook | youtube

KUP BILET

Tantua to zespół muzyki niestandardowej, bazujący na instrumentach etnicznych z całego świata.

W ramach jubileuszu oprócz koncertu zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:
warsztaty gry na bębnach djembe
familijne warsztaty plastyczno-konstrukcyjne

Tantua to grupa osób zafascynowanych tworzeniem autorskiej muzyki, której kanwę stanowią unikalne brzmienia instrumentów pochodzących z różnych zakątków świata. Choć zespołowi najbliżej jest do stylistyki etno czy folk, to cel jaki przyświeca twórcom wykracza poza ramy tych gatunków, kierując się w stronę form bardziej współczesnych. Łącząc stateczność ludowych melodii ze swobodą improwizacji, zderzając łagodność naturalnych brzmień z „punkową” zadziornością, a transowość afrykańskich bębnów z przestrzennością subtelnych ambientowych plam dźwiękowych. Tantua tworzy na koncertach specyficzną atmosferę, dając słuchaczom możliwość obcowania z muzyką spoza tzw. „głównego nurtu”, w której liczy się przede wszystkim świeżość brzmienia i autentyczność przekazu.

Grupa stanowi formację niezależną, otwartą na wszelkie wartościowe propozycje i światłe inicjatywy. W świecie zdominowanym przez „masowe doznania”, żyjąc w „zagonionej” codzienności, staramy się wyrwać dla siebie kawałek autentycznego „tu i teraz”, w którym na nowo odkrywamy tkwiącą w głębi każdego z nas radość świadomego słuchania i świadomego tworzenia.

Skład grupy:
Witek Kowaliszyn – spiritus movens, multiinstrumentalista (instrumenty etniczne), twórca i budowniczy wielu instrumentów w zespole
Viktoriia Kholod – wokalizy, śpiew w języku ukraińskim
Paweł Cychowski – gitar akustyczna, elektryczna
Artur Korzekwa – bębny ręczne, perkusjonalia, przeszkadzajki
Darek Miziarski – instrumenty klawiszowe, samplery.