W ramach jubileuszu zespołu Tantua zapraszamy na familijne warsztaty plastyczno-konstrukcyjne budowy instrumentów. Zajęcia potrwają ok 90 minut i są skierowane do dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami. Wspólnie będziemy tworzyć berimbau – jednostrunowe instrumenty muzyczne, pochodzenia afrykańskiego charakterystyczne dla brazylijskiej sztuki walki – capoeira. 

UDZIAŁ BEZPŁATNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

Wyślij maila na adres truskawka@sok.com.pl wpisując w temacie „warsztaty berimbau” a w treści podając imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy i liczbę dzieci.

Warsztaty poprowadzi Witold Kowaliszyn – pasjonat muzyki folkowej , etnicznej i różnych jej odmian oraz fuzji. Multiinstrumentalista, budowniczy, oraz jak sam to określa, lekarz instrumentów. Od około 15 lat czynnie muzykujący, niegdyś w zespole bębniarzy „Drum Puls”, obecnie „Tantua”. Tworzył muzykę do spektakli i dla Teatru Dramatycznego w Rzeszowie (wspólnie z wrocławskim kompozytorem Michałem Zygmuntem do sztuki Pogorzelisko), zagrał również Algierskiego muzyka w serialu „Bodo”. Własnoręcznie tworzy takie instrumenty jak flety proste, piszczałki, flety alikwotowe, poprzeczne, krawędziowe, liry korbowe, bębny djembe i basowe „dunun”, lutnie krutkoszyjkowe , fidel kolcowa, kamanche, berimbau, didgeridoo, kora (harfa afrykańska).