Już w sobotę startuje Świdnicki Przegląd Muzyczny “Truskawka”. W tym roku czeka nas 5 wieczorów w Klubie Bolko, podczas których zobaczymy i usłyszymy aż 13 lokalnych zespołów! Na pierwszy ogień różne style metalu zaprezentuje Disorder, Dead Again i Collision.

“Truskawka” to jeden z najstarszych przeglądów muzycznych na Dolnym Śląsku. Od powstania w 1987 roku jego formuła nieustannie się zmienia, ale od zawsze było to wydarzenie prezentujące przede wszystkim lokalnych artystów. Aktualnie ich punktem wspólnym jest udział w nagraniach “na setkę” organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Efekty wideo, audio i foto można zobaczyć tutaj: https://sok.com.pl/setka/ (trwają prace nad najnowszymi nagraniami, które zakończyły się w czwartek).

Ramowy program sobotniego wieczoru:
19:00 bramka
19:30 Collision
20:30 Dead Again
21:30 Disorder

COLLISION
Techniczny thrash/death ze Świdnicy. Ponad 10 lat temu wydali pierwsze demówki i debiutowali na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012). Ostatni koncert w Klubie Bolko zagrali w kwietniu 2019. Skład: Paweł Wojtyra (perkusja), Grzegorz Salomon (gitara, wokal), Bartek Głodo (gitara, wokal), Krzysztof Piłat (gitara basowa).

DEAD AGAIN
Jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy a z nową nazwą widzieliśmy ich w zeszłym roku dwukrotnie w Klubie Bolko. Ostatni występ w roli supportu wrocławskiego 71Tonman. W składzie sami dawni sąsiedzi z Osiedla Piasta w Świebodzicach: Wojciech Wierzbicki (perkusja), Bartłomiej Pierzchała (gitara, wokal), Piotr Hejnicki (bas), Sławomir Gucwa (gitara, wokal).

DISORDER
Reprezentanci Strzegomia od zeszłego roku zagrali sporo koncertów w tym z Hate! W 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision. Skład: Jeżu (gitara), Ramzes (gitara), Kat (bas, wokal), Paweł Wojtyra (perkusja).

Kolejne koncerty w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego:
7 lutego / ROCK / The Shapeless One + Toxide + Mindless
29 lutego / ALTERNATYWA / Johnny Trzy Palce + Ślad + Bluefaces
14 marca / POP/FUNK / Iluminator + Luna Park + DSW
28 marca / ETNO/FOLK / Srednusha + Organic Sounds

Bilety na każdy z koncertów kosztują 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu wydarzenia. Szczegółowe informacje o wszystkich występach można znaleźć na stronie: http://sok.com.pl/truskawka/ Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.