Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 5 marca do Klubu Bolko na koncert zespołów Bwhisky, Hard Rider i Hortus. Każda z tych grup składa się w mniejszej lub większej części z przedstawicieli powiatu świdnickiego. Oprócz tego łączy ich zamiłowanie do rockowych brzmień z domieszką hard i heavy.

Bwhisky (Świdnica) działają od niedawna i robią autorskie, polskie i anglojęzyczne numery w rockowym klimacie. Skład: Bartosz Bednarz (bas), Piotr Krakowski (gitara), Kacper Kwiatkowski (perkusja), Szymon Wiraszka (wokal)

Hard Rider (Świebodzice/Wałbrzych) to muzyczna fuzja klasycznych brzmień hard rocka i heavy metalu. Występowali m.in. w półfinale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Skład: Michał Kopecki (wokal), Mateusz Skłodowski (gitara), Paweł Wolski (bas), Filip Szczepański (gitara), Tony Slonkin (perkusja).

Hortus (Świdnica/Boguszów) to mikstura hard rocka i heavy metalu. Brali m.in. udział w projekcie „Setka w teatrze” organizowanym przez ŚOK, z którego pochodzą 3 nagrania live wideo. Skład: Anna Mądrzak (wokal), Szymon Beszterecha (gitara), Dawid Stachacz (perkusja), Wojciech Kokoszka (bas).

Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 zł (20 zł w dniu wydarzenia) oraz dodatkowe informacje dostępne są już na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://sok.com.pl/truskawka-1-blyski-hard-rider-hortus-rock/