Recenzje Muzyczne to działanie, które od kilku lat angażuje świdnickich artystów i fanów muzyki we współpracę z ŚOK. Premiery nagrań z ich udziałem oraz koncerty wskazanych przez nich wykonawców będą miały wkrótce swoją kumulację.

Sarsa i Pokahontaz to artyści, których będzie można zobaczyć na przyszłotygodniowych Dniach Świdnicy. Pojawią się tam dzięki świetnym recenzjom swoich płyt, które do konkursu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury napisali lokalni fani.

O płycie Sarsy tak pisała w 2020 roku Marzena Kania: “Tytułowa piosenka, mimo że nosi tytuł ”Zakryj”, odkrywa wszystkie nasze najskrytsze emocje. Pozwala zrozumieć zakryty woalą poezji przekaz nie tylko tego utworu, ale całego albumu.” (całość: https://sok.com.pl/recenzje/sarsa-zakryj/)

Natomiast rok wcześniej album Pokahontaz “Renesans” opisywał Igor Ryglowski: “Pokahontaz jest w formie. Płyta została wypełniona dobrymi tekstami i klimatycznymi bitami, o które ponownie zadbał Magiera. Choć nie zawierają one rewolucyjnych efektów, są niezwykle przyjemne dla wielbicieli rapu sięgającego korzeniami do lat 90tych.“ (całość: https://sok.com.pl/recenzje/pokahontaz-renesans/)

Świdnickie Recenzje Muzyczne to także działania z lokalnymi muzykami. W styczniu w sali teatralnej ŚOK odbył się kolejny koncert coverów a utwory zostały zarejestrowane dzień później w wersjach audio i wideo. Występ zostanie powtórzony na zbliżających się Dniach Świdnicy a efekty styczniowych nagrań od kilku dni można znaleźć na kanale youtube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego: