W piątek 22 kwietnia w Klubie Bolko ŚOK wystąpią Disorder, In The Name of God oraz Wisielec. Wszystkie prezentują różne odmiany metalu a w składach mają muzyków związanych ze Świdnicą.

Disorder [death metal] odmienił swe oblicze i z nowym gitarzystą prezentuje się na scenie potężniej niż nas do tego przyzwyczaił. Z kuluarów docierają wieści, iż niebawem ukaże się trzeci już krążek zespołu. Liczymy, że buldożer ze Strzegomia zrobi na scenie to do czego wielokrotnie nas przyzwyczaił.

In The Name of God [thrash metal] powstał w 2009 roku w Wałbrzychu. Nagrali albumy takie jak „Imaginary Paradise” czy ostatni świetnie przyjęty „We Are The War”. ITNoG koncertuje na terenie całego kraju jak i za granicą, dzieląc scenę z takimi zespołami jak m.in. Vader, Hunter czy Percival Schuttenbach.

Wisielec [black metal] ze Świebodzic to debiutanci na świdnickiej scenie. Na koncie mają EPkę „Prolog” i koncerty u boku takich zespołów jak Hate, Virgin Snatch, Thy Diseases. W 2022 planują nagrać i wydać pierwszy longplay o roboczym tytule „Akt I”.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w piątek 22 kwietnia. Start występów o 20:00 a bilety w przedsprzedaży dostępne są po 15 zł (20 zł w dniu wydarzenia). Szczegóły i sprzedaż biletów: https://sok.com.pl/truskawka-2-disorder-in-the-name-of-god-wisielec-metal/