Po sobotnim koncercie coverów nadszedł czas na kolejne wydarzenia Świdnickich Recenzji Muzycznych. W niedzielę w sali teatralnej ŚOK spotkanie z reprezentantami death metalu popu i rapu a w poniedziałek i wtorek warsztaty z Arturem Rawiczem. Nabór tekstów do konkursu recenzji wkracza na ostatnią prostą a finał 23 stycznia.

Na zaproszenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w niedzielę 16 stycznia w sali teatralnej ŚOK pojawią się artyści związani z różnymi gatunkami muzycznymi. Połączy ich poszukiwanie odpowiedzi na pytania “Po co komu wywiad? Co różni dziennikarza od artysty?” Gośćmi świdniczan będą:

Magda Grabowska-Wacławek (Bovska) – wokalistka, kompozytorka i graficzka, która projektuje swoje wydawnictwa zarówno muzycznie i wizualnie. Jej debiutancki album “Kaktus” w 3 dni zdobył tytuł “złotej płyty”. Najnowszy singiel “Dzika” jest manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji.

Piotr Wiwczarek (Peter) – wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów zespołu Vader – pierwszej deathmetalowej grupy z Polski, która osiągnęła światowy sukces i do tej pory wydała 12 płyt. O najnowszej “Solitude in madness” laureatka Świdnickich Recenzji Muzycznych pisała: “Już od samego początku słychać, że tworząc ten album formacja sięgnęła do korzeni, ale to co w tej chwili wokalnie prezentuje Piotr jest imponujące i pokazuje jak ogromny postęp zrobił.”

Wojciech Zawadzki (Słoń) to raper łączący fascynacje hip-hopowe z rockowymi i metalowymi. “Wulgarne, odrażające, szczere – takie właśnie jest uniwersum postaci Słonia” pisała w recenzji albumu “Mutylator” (2018) inna zwyciężczyni konkursu ŚOK. Oprócz działalności solowej Słoń ma na swoim koncie duet z Shellerinim pod nazwą Wyższa Szkoła Robienia Hałasu.

Spotkanie poprowadzi Artur Rawicz – dziennikarz i fotograf muzyczny od lat związany z najstarszym, niezależnym portalem Codzienna Gazeta Muzyczna – CGM.pl. Twórca podcastu „Brutal Wieczorową Porą” dla Radio 357, manager muzyczny i A&R w Mystic Production. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf kilku festiwali.

W poniedziałek i wtorek Artur Rawicz poprowadzi też warsztaty pisania recenzji dla uczniów świdnickich szkół średnich. Na zajęcia obowiązują bezpłatne zapisy mailowe do końca piątku.

Niezależnie od udział w warsztatach, każdy może wysłać swoją recenzję do konkursu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Nabór trwa do 23 stycznia a na najlepsze autorki i autorów czeka pula nagród w wysokości 1000 zł.

Niedzielny panel dyskusyjny rozpocznie się w sali teatralnej ŚOK o godzinie 17:00. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki dostępne w kasach i na stronie ŚOK. W tej chwili zostały już tylko wejściówki dla osób posiadających certyfikat szczepień przecie COVID-19 (pula 30% zapełnienia sali bez konieczności pokazywania certyfikatu została już przekroczona).

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń dostępne są na stronach Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/recenzje/