Świdnicki Przegląd Muzyczny “Truskawka” opublikował w środę najnowsze nagrania audio i wideo zespołów Toxide i Mindless, zrealizowane podczas “Setki w teatrze”. A już w piątek w Klubie Bolko będzie można zobaczyć i usłyszeć obie grupy na żywo. Towarzyszyć im będzie świebodzicki The Shapeless One.

“Setka w teatrze” (http://sok.com.pl/setka/) to projekt Świdnickiego Ośrodka Kultury, w ramach którego lokalne zespoły nagrywają swoją muzykę. Dwie edycje zaowocowały współpracą z 14 grupami tworzonymi przez ponad 50 muzyków! Efekty działań dostępne są na kanale Youtube: http://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny a kolejne produkcje właśnie zaczynają się tam pojawiać. W środę poznaliśmy najnowsze utwory Mindless i Toxide, których na żywo posłuchamy w piątek.

Planowany harmonogram piątkowego wydarzenia:
19:00 bramka
19:30 Mindless
20:30 Toxide
21:30 The Shapeless One

MINDLESS
Wciąż najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele, które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie. Skład: Kacper Kwiatkowski (perkusja), Janek Sobel (gitara, wokal), Maciek Galewski (gitara), Filip Surowiec (bas, wokal).

TOXIDE
Zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP i w paru innych miejscach w 2019 roku. W repertuarze, oprócz własnych utworów mają też m.in. covery Republiki i The Beatles. Skład: Artur Wojtusiak (gitara), Aneta Bałos (wokal), Radosław Duszyński (perkusja), Daniel Młynarczuk (gitara basowa).

THE SHAPELESS ONE
Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. To drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic! Skład: Jędrzej Lizakowski (gitara, wokal), Wojtek „Gładki” Bartkiewicz (gitara), Maciej „Kraken” Olędzki (wokal, bas), Tomasz „Grolu” Grolewski (perkusja).

Zapraszamy do obejrzenia wideo z nagrań:
Mindless – Let Me Never Comeback (“setka” 2020): https://youtu.be/RLpFoUOabLE
Toxide – List Do Świata (“setka” 2020): https://youtu.be/8yCUqw_vgPU
The Shapeless One – Wendigo (“setka” 2019): https://youtu.be/KIOmDxTBqpo

Kolejne koncerty w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego:
29 lutego / ALTERNATYWA / Johnny Trzy Palce + Ślad + Bluefaces
14 marca / POP/FUNK / Iluminator + Luna Park + DSW
28 marca / ETNO/FOLK / Srednusha + Organic Sounds
25 kwietnia / BLUES/FUNK / Take Blues + FanKlub + Browar Band