Koncertem “Kora” w wykonaniu Ralpha Kaminskiego Świdnicki Ośrodek Kultury rozpocznie kolejną edycję Świdnickich Recenzji Muzycznych. Występ odbędzie się 19 grudnia w sali teatralnej ŚOK a już w styczniu kolejne wydarzenia w ramach projektu.

Świdnickie Recenzje Muzyczne (https://sok.com.pl/recenzje/) to działanie, które umożliwia lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy ŚOK oraz zdobycie nagród finansowych. Ralph Kaminski był jednym z najbardziej oczekiwanych artystów. Jego poprzednia płyta “Młodość” doczekała się świetnych, nagrodzonych w konkursie, recenzji od świdniczan: Róży Krawczyk i Adriana Holeckiego.

15 października ukazała się nowa płyta Ralpha Kaminskiego zatytułowana „KORA”. Ralph sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Już w styczniu 2022 roku odbędą się kolejne wydarzenia związane ze Świdnickimi Recenzjami Muzycznymi:

8 stycznia
Koncert coverów w wykonaniu świdnickich artystów. Na scenie sali teatralnej ŚOK zaprezentują się doświadczeni wokaliści i wokalistki oraz młodzież Studia Piosenki La Chanson prowadzonego przez Darka Jarosa w Młodzieżowym Domu Kultury.

16 stycznia
Panel dyskusyjny z udziałem ogólnopolskich artystów. Pierwszym potwierdzonym gościem jest wokalista Nocnego Kochanka – Krzysztof Sokołowski.

17-18 stycznia
Warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół średnich. W ramach wsparcia dla chętnych do udziału w konkursie na najlepsze recenzje muzyczne, zajęcia poprowadzi Artur Rawicz – doświadczony dziennikarz i fotograf branży muzycznej

23 stycznia
Zakończenie naboru tekstów do konkursu recenzji.

28 stycznia
Wyniki konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych.

Szczegóły dotyczące koncertu Ralpha Kaminskiego i sprzedaż biletów dostępne są na stronie https://sok.com.pl/recenzje-muzyczne-ralph-kaminski-kora