Dzień dobry Wszystkim!

Siedzę sama, w zazwyczaj gwarnym sekretariacie ŚOK, wykonując swoje zwykłe czynności biurowe. Faktury przychodzą w swoim rytmie, telefony dzwonią rzadziej niż zwykle, maile czekają na odpowiedzi, a zdziwione bilety stanęły w długiej kolejce do zwrotu. Jest tak cicho, że siedząc na drugim piętrze słyszę jęki opuszczonych, nierozumiejących sytuacji desek scenicznych w sali teatralnej. Nie mając dostępu do informacji, nie wiedzą dlaczego nikt na nich nie tańczy, nikt nie gra, nie kumają, dlaczego nie mogą się wygrzewać w cieple reflektorów… Och co, come on?

Może podejdę tam i wygłoszę pocieszający monolog? Zapalę na chwilę światło, by dodać im otuchy? Zasługują na to! Wszak są częścią naszego zespołu. I tak jak my, czują się bezradne, zasmucone i stęsknione za gwarem.

Ja przygotowuję się na powrót do normalności. Bo przecież wszystko wróci do normy – wierzę w to gorąco.

Tęsknię za wszystkimi stałymi bywalcami naszych imprez, z którymi jestem już mocno zaprzyjaźniona, z którymi żartuję, których zawsze z wielką serdecznością witam. Chcę żebyście wszyscy wiedzieli, że my tu na Was czekamy, tęsknimy i życzymy Wam dużo, dużo zdrowia.

I właśnie w trosce o Wasze zdrowie, postanowiłam podać Wam prosty przepis na napój, który podaję każdego dnia swoim bliskim, by budować ich odporność. A że też jesteście mi bliscy, to do dzieła!

POTRZEBA (proporcje na 2 kubki, napar przygotowuję w dzbanku):

4-6 plasterków imbiru

wrzątek

sok z cytryny

2 łyżeczki kurkumy

1/2 łyżeczki cynamonu

2-4 goździki

2 łyżeczki miodu

Imbir i goździki zalewam wrzątkiem. Dodaję kurkumę i cynamon. Mieszam. Dodaję sok z cytryny. Do kubeczków daję po 1 łyżeczce miodu i kiedy napar w dzbanku trochę przestygnie wlewam do kubeczków. Dlaczego nie zalewam wrzątkiem miodu? A no dlatego, że miód utraciłby wtedy wszystkie swoje zdrowotne właściwości . Napój piję ciepły. Trzeba go często mieszać ponieważ kurkuma opada na dno.

Warto stosować kurkumę w codziennej diecie. Ma działanie antydepresyjne, antynowotworowe, świetnie sprawdza się w kuracjach antywirusowych i przeciwgrzybiczych.
Warto stosować tą orientalną przyprawę. Naprawdę działa cuda. Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie!

Pozdrawiam serdecznie.
Wszystko Będzie dobrze!

Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch