Project Description

Pokaz warsztatowy młodzieżowej grupy Alchemii teatralnej „Dziewczyna w ogniu” wg sztuki Andrzeja Błażewicza – zadanie finansowane ze środków przekazanych przez Gminę Miasto Świdnica w ramach zadania „Aktywność-Twórczość-Profilaktyka”

Podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez Karolinę Warzechę, Andrzeja Błażewicza i Tomasza Dajewskiego uczestnicy rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne, społeczne oraz kulturalne Tworzenie wspólnego spektaklu buduje poczucie odpowiedzialności i wzmacnia pewność siebie, co jest niezwykle ważne w codziennym życiu.

Sztuka opowiada o trudnych emocjach towarzyszących dorastaniu, jak bunt i gniew, które nie są traktowane przez świat poważnie. Ogień, który może niszczyć od wewnątrz, może też inspirować do twórczego działania. Gniew sygnalizuje sprzeciw i potrzebę zmian, mogąc być zarówno siłą pozytywną, jak i negatywną.

reżyseria: Karolina Warzecha

W warsztatach udział wzięli:
Mia Abbas, Amelia Andrzejewska, Natalia Badora, Wojciech Bętkowski, Zuzanna Czubala, Hania Dębek, Dorota Droń, Natalia Droń, Emilia Dymitruk, Maja Gorska, Oliwia Greś-Maruszewska, Bartek Grabowiec, Zuzanna Guzik, Emilia Iwanów, Magdalena Jabczyk, Eliza Kalbarczyk, Julia Krzesaj, Hanna Mielnik, Karolina Okrzesik, Natasza Pełka, Hania Piasecka, Natalia Przylasko, Lena Rogozińska, Ewa Staręga, Magda Szymańska, Aleksandra Thrun, Natalia Urbaniak, Emilia Waliczko, Aleks Zalewski, Adela Zaręba, Nina Ząbkiewicz, Liwia Żak, Tosia Żurman

 

Włączenie do działań Alchemii teatralnej warsztatów o charakterze teatroterapeutycznym jest nie tylko odpowiedzią na bieżące wyzwania społeczne, ale także inwestycją w przyszłość kulturalną i społeczną młodych ludzi. Przez aktywne uczestnictwo w kulturze, młodzi ludzie nabierają umiejętności, które przekładają się na ich przyszłe życie zawodowe i osobiste. Projekt ma za zadanie nie tylko krótkoterminowe zaangażowanie, ale długofalową zmianę w podejściu młodych ludzi do kultury, wspierając ich w rozwoju emocjonalnym i społecznym oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiskowymi.

Pokaz odbył się 20 czerwca o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury przy pełnej widowni ( 315 osób)