Dziś rozpoczyna się kolejny miesiąc z nowoczesnymi grami planszowymi w Klubie Bolko ŚOK. Cykliczne spotkania odbywają się w każdy wtorek między godziną 17:00 a 22:00.

Uczestnicy grają w tytuły z własnych kolekcji, które przynoszą ze sobą. Na rozgrywki można umawiać się wcześniej on-line lub na miejscu dołączyć do stolika lub zaproponować własny.

W zeszłym miesiącu grano m.in. w takie tytuły jak:

“Dylematy Króla” – Gracze reprezentują różne rody kierujące rządem Królestwa Ankista. Interaktywna gra narracyjna, w której występuje kilka gałęzi wyboru historii z wieloma możliwymi zakończeniami. (wyd. Galakta)

“Concordia” – Gracze stają się rzymskimi patrycjuszami, których zadaniem jest rozbudowa potęgi własnego rodu i zaskarbienie przychylności bogów. Za pomocą kart decydują, jakie akcje będą mogli wykonywać i za co dostaną punkty na koniec gry. (wyd. Egmont)

“Century: Korzenny Szlak” – Zawitajcie na barwne bazary wraz z towarami, które przywieźliście na swoich karawanach. Prosta mechanika w połączeniu z budowaniem swojej talii kart tworzą nieskończony wachlarz rozwiązań i strategii w grze. (wyd. Factory of Ideas)

Chociaż organizatorzy nie wyznaczają dolnej granicy wieku uczestników, to ze spotkań korzystają głównie osoby pełnoletnie a gry familijne / dziecięce rzadko pojawiają się na stołach.