Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu koncertów prezentujących zespoły polecane przez świdnickich fanów muzyki. W Klubie Bolko pojawi się stoner-rockowy Taxi Caveman i space-rockowy Uranus Space Club.

Koncert odbędzie się dzięki Jackowi Czarneckiemu. Jego recenzja albumu Taxi Caveman została nagrodzona w 7. edycji konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych. Oto fragment:

„Ogromna ilość fuzz’u i przesterów, połączonych z kapitalną stopą perkusyjną oraz przestrzennym wokalem sprawiła, że moje skojarzenia od razu powędrowały do ukochanego High On Fire. (…) Świetny debiut naprawdę dobrze zapowiadającej się kapeli, która doskonale wie na czym polega stoner. Ten ponad półgodzinny materiał to idealne połączenie brutalnej siły z czystą fantazją, zahaczającą o psychodeliczne akcenty. Płyta dostarcza mnóstwa frajdy i energii. Udowadnia również, że ten gatunek w naszym kraju ma się świetnie i wciąż się rozwija.”

Z kolei Uranus Space Club tak piszą o sobie::
Czteroosobowy ansambl z Urana, który aktualnie promuje wydany w barwach Piranha Music debiutancki koncept album „Another Planet, Another Love” – opowieść o kosmicznym podróżniku przemierzającym Układ Słoneczny i odwiedzającym swoje miłości w kosmoportach wszystkich dziewięciu planet (nie wierzcie NASA, Pluton JEST planetą!). Płyta zbiera bardzo pochlebne recenzje w prasie i na portalach muzycznych w Polsce i zagranicą, a żywiołowe występy (m.in. na Red Smoke Festival czy Mountain Jam Generator Party) na żywo to istny lot bez trzymanki. Muzyka Uranusa to połączenie funkowych grówów z tłustymi gruzującymi riffami, a wszystko to w oparach zielonego szaleństwa. Niech silniki rakietowe ryczą, a kula dyskotekowa się kręci!

Koncert rozpocznie się w Klubie Bolko ŚOK o godzinie 20:00. Bilety tylko do końca czwartku dostępne w cenie przedsprzedaży 30 zł. Sprzedaż i szczegóły na stronie ŚOK: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-taxi-caveman-stoner-rock/