Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne plenerowe spotkanie z muzyką na scenie Klubu Łaźnia. Oba zaproszone zespoły, FanKlub i Kminek, związane są zarówno ze Świdnicą i Legnicą. Oba grają też pop, ale w różnych odmianach.

FanKlub gra autorskie kompozycje Małgorzaty Szabuni (wokal) i Maćka Janusa (klawisze), którym na scenie towarzyszą Bartek Bednarz (bas) i Przemek Zbroiński (perkusja). Ich utwory łatwo wpadają w ucho i choć nie ma ich jeszcze na listach przebojów, to można odnieść wrażenie jakby się je dobrze znało i słuchało na co dzień w radio. W miniony weekend zespół triumfował na Festiwalu Wielki Ogień gdzie zdobył nagrody za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej i dla najlepszego basisty (Bartek Bednarz).

Kminek to z kolei bardziej zmysłowy projekt muzyczny, który jest ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i elektroniki, ze smakiem wzbogacony gitarowymi brzmieniami autorstwa Pawła Zająca – na co dzień realizatora dźwięku ŚOK. Wydali 2 albumy a w zeszłym roku ukazał się “Kminek 22”. Ich singiel “Miłowałam” gościł na liście przebojów “Radio 357”. Niedawno wystąpili też w ramach trasy “Lato z Radiem”.

Koncerty rozpoczną się w piątek 14 lipca o godzinie 19:00 na scenie plenerowej Klubu Łaźnia (pl. Ludowy 5). Wstęp na wydarzenia w ramach cyklu Muzyka Mi Leży jest niebiletowany. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury a szczegóły można znaleźć na naszej stronie: https://sok.com.pl/wydarzenie/muzyka-mi-lezy-fanklub-kminek/

Zaproszenie FanKlub na koncert:

Kminek singiel “Miłowałam”: