Koncerty, prezentacje i jam session odbędą się w sobotę 2 listopada w Klubie Bolko. Do Świdnicy powraca tradycyjne wydarzenie, podczas którego muzycy i fani będą wspominać nieżyjących artystów.

Sylwetki zmarłych niedawno ludzi muzyki przypomni Leszek Matus – inicjator przedsięwzięcia. Przedstawi takie postaci jak Robert Brylewski / Keith Flint / Mike Grose / Olga Jackowska / Jarosław Kozidrak / Ric Ocasek / Izabela Skrybant-Dziewątkowska / Tomasz Stańko / Piotr Mazurkiewicz.

Oprawę muzyczną zapewnią zespoły:

ILUMINATOR – wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada to prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Podczas występu zagrają zarówno covery jak i autorski materiał.

KRĄG – grupa tworzy autorską muzykę osadzoną pomiędzy magiczną i folkową grą skrzypiec, osobistymi tekstami a niepokorną stylistyką rockową gitary i wokalu. Łączy artystów z Ludwikowic Kłodzkich i Świdnicy.

Po koncertach, w zależności od zainteresowania uczestników, planowane jest jam session. Początek wydarzenia przewidziano na 18:00 a wstęp będzie niebiletowany. Organizatorami jest Młodzieżowy Dom Kultury i Świdnicki Ośrodek Kultury.