W piątek 5 lipca rusza trzecia edycja cyklu Muzyka Mi Leży, w ramach którego Świdnicki Ośrodek Kultury i Restauracja Łaźnia na kameralnej, plenerowej scenie w otoczeniu przyrody Parku Centralnego prezentują muzyków związanych ze Świdnicą.

Tym razem nordycki folk zagra Witold Kowaliszyn (ex-Tantua, Srednusha), niestrudzony świdnicki pasjonat muzyki dawnej. Razem z Pawłem Wolakiem współautor brzmienia grupy pod nazwą Skugge, w której na instrumentach dętych towarzyszy im Darek Piechowiak.

Ich twórczość to typowa dla X wieku opowieść skaldów przy użyciu epokowych instrumentów m.in. tagelharpy i śpiewu w języku staronordyckim. Tekstami pieśni są oryginalne wczesnośredniowieczne poematy, wiersze, przysłowia, a także fragmenty skandynawskich sag. Narracja w języku polskim, wprowadzająca słuchacza w realia i okoliczności każdego kolejnego utworu, pozwala lepiej zrozumieć surowe, brzmiące nieco archaicznie pieśni i towarzyszące im melodie.

Zapraszamy w piątek 5 lipca na godzinę 20:00 do ogrodu Restauracji Łaźnia. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury a wstęp na wydarzenie jest niebiletowany. Łaźnia zaprasza do rezerwacji stolików.