18 lutego w Klubie Bolko ŚOK pojawią się reprezentanci ekstremalnych odmian metalu. Wisielec i Atonement to grupy, w których udzielają się lokalni muzycy a na rozgrzewkę zagra wrocławski Vephar.

Tylko do końca piątku bilety są dostępne w cenie 20 zł a w dniu wydarzenia będą kosztować 30 zł. Wstęp do Klubu Bolko będzie możliwy od 18:30 a kolejność występów wygląda następująco:

19:00 Vephar
20:00 Atonement
21:00 Wisielec

WISIELEC to założony w 2017 roku w Świebodzicach niezależny zespół grający na pograniczu black i death metalu. Na początku 2020 zespół wydał pierwsze demo. W 2021 zarejestrowali materiał na EP o tytule „Prolog” a w 2023 planują nagrać i wydać swój pierwszy longplay o roboczym tytule „Akt I”.

ATONEMENT powstało jesienią 2018 roku.. Ich pierwszym materiałem było demo „Genesis of Blasphemy” wydane w 2020 roku nakładem wytwórni Putrid Cult. W zeszłym roku, w składzie uzupełnionym przez perkusistę i basistę wydali album „Where The Light Devoured By Darkness”.

VEPHAR to wrocławski zespół death metalowy, powstały w połowie 2021. Jeszcze w tym samym roku wydali EP „Human Beasts” a rok później płytę „Ascension Through Torture”, duet ukazał światu obrazoburcze, agresywne i bezkompromisowe kompozycje.

Szczegóły i sprzedaż biletów dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/wydarzenie/truskawka-26-wisielec-atonement-black-metal/