Dopelord i Ketha wystąpią w sobotę w Świdnicy. Ci pierwsi wracają właśnie z europejskiej trasy a drudzy szykują się do letnich festiwali. To kolejny koncert w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych.

Stoner doom metal serwowany przez Dopelord, to kombinacja ciężkich riffów, miażdżącego brzmienia i chwytliwych refrenów. Powstali w 2010 roku i od tamtej pory wydali 4 albumy. W 2022 roku supportowali Vader na ogólnopolskiej trasie i w tym roku jesienią planują powtórkę. W międzyczasie samodzielnie koncertowali w Polsce, krajach bałtyckich a teraz wracają z Europy południowej.

Ketha to autorzy pięciu wydawnictw eksplorujących granice ciężkiego grania. Wydany w zeszłym roku pełnometrażowy „Wendigo” to 45 minut podróży po przeróżnych wątkach z pozornie odległych biegunów ciężkiego grania. Dobrze rozumiany groove, riff i emocje – soundtrack do płonącego świata.

Koncert rozpocznie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 20:00 w Klubie Bolko. Bilety do końca piątku kosztują 50 zł a w dniu koncertu 60 zł. Sprzedaż i szczegóły wydarzenia na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl/recenzje-muzyczne-dopelord-ketha-metal/